252476

پایان بورس امروز ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بزرگان بازار از کوچکترها جا ماندند

دنیای معدن: شاخص کل بورس ۰.۰۵ درصد رشد کرد / شاخص هم‌وزن ۰.۶۱ درصد افزایش ارتفاع داد / ارزش معاملات خرد به ۴,۰۵۸ میلیارد تومان رسید / حجم معاملات خرد ۹.۳ میلیارد برگه سهم شد / ۱۳۶ میلیارد تومان پول حقیقی وارد بازار شد

تابلو معاملات بورس امروز خبر از کاهش هیجان فروش در سهم‌های بزرگ می‌دهد. اما باز هم سهم‌های کوچک بازار سهام گوی سبقت را از بزرگان ربودند.

به گزارش دنیای معدن، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد حداقلی هزار و 69 واحدی که معادل 0.05 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 304 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر اما قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام با قدرت بیشتری افزایش یافت؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز چهار هزار و 650 واحد که معادل 0.61 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 763 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 9.3 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را چهار هزار و 58 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز گذشته، امروز مثبت بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 136 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام تزریق شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 78 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم حگهر، خزامیا و فن‌افزار بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، فاذر و کرمان به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

سدشت با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، ثامان نیز با افت 4.98 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های حگهر، فاراک و خاهن تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های فاراک، وامید و وتوسم ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای وبملت، شکام و تاپیکو خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های فاراک، کی بی سی و زماهان رقم خورد. همچنین کاما در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد سفار بود.

دیدگاهتان را بنویسید