252248

پیش بینی بورس امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

دنیای معدن: به نظر می‌رسد امروز نیز شاهد صف‌های خرید و فروش زیادی باشیم و ارزش معاملات در سطح پایینی باشد، اما رشد یا افت بازار به فعل و انفعالات نظامی میان ایران و اسرائیل بستگی دارد. نکته‌ای که بازار را در اضطراب و انتظار نگه داشته است.

به گزارش دنیای معدن، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز سه‌شنبه می‌روند که امروز سومین روز محدودیت قیمت سهام است. برای پیش بینی بورس امروز –سه‌شنبه 28 فروردین- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. روز دوشنبه شاخص کل 10 هزار و 140 واحد رشد کرد و شاخص کل هم‌وزن 2 هزار و 458 واحد صعود کرد. همچنین شاخص کل فرابورس  63 واحد بالا آمد و شاخص هم وزن فرابورس افزایش 687 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت کارخانجات تولیدی شیشه رازی (کرازی)، شرکت زامیاد (خزامیا) و شرکت کارتن ایران (چکارن) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری آرمان گستر پاریز (خکرمان)، شرکت قاسم ایران (قاسم) و شرکت نیان الکترونیک (نیان) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای غالبر (شرکت لبنیات کالبر)، قپیرا (شرکت قند پیرانشهر) و حپترو (شرکت حمل و نقل پتروشیمی) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت پویا زرکان آق دره (فزر)، شرکت واسپاری تجار ایرانیان (ولتجار) و شرکت پلیمر آریا ساسول (آریا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، 417 نماد صف خرید داشتند و 94 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 3 هزار درصدی نسبت به روز کاری قبل به هزار و 402 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 87 درصدی به 460 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

دیروز و در دومین روز محدودیت نوسان قیمت سهام، شاخص‌های بورس تهران رشد کردند. بدین ترتیب شاخص کل به بالای مرز 2 میلیون و 200 هزار واحد رسید. نمادهای فملی، فارس، فولاد، وبملت، وامید، نوری و شستا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

به علاوه، پس از 3 روز بار دیگر پول حقیقی به بازار وارد شد. نمادهای ذوب، فملی، اخابر، شستا و خبهمن بیشترین ورود سرمایه را داشتند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد اندکی رشد کرد. ارزش معاملات خرد با افزایش 40 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 654 میلیارد تومان رسید.  با این ارزش معاملات همچنان پایین است. اعمال محدودیت نوسان قیمت دیروز مانع رشد بازار بود و نمادهای بسیاری با صف خرید طویل مواجه بود.

به نظر می‌رسد امروز نیز شاهد صف‌های خرید و فروش زیادی باشیم و ارزش معاملات در سطح پایینی باشد، اما رشد یا افت بازار به فعل و انفعالات نظامی میان ایران و اسرائیل بستگی دارد.  نکته‌ای که بازار را در اضطراب و انتظار نگه داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید