251858

پایان بورس امروز ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ / نقشه بازار سهام سبز شد

دنیای معدن: شاخص کل و هم‌وزن صعودی شدند/ ارزش معاملات خرد به ۳,۷۹۴ میلیارد تومان رسید / حجم معاملات خرد ۷.۲ میلیارد برگه سهم شد / ۲۳۹ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار تزریق شد

بازار سهام روز ابتدایی هفته را نزولی آغاز کرد، با این حال، معاملات بورس امروز از ابتدای کار صعودی بود. به این ترتیب در پایان بورس امروز شاخص‌های بورسی در طرف مثبت نوسان ایستادند.

به گزارش دنیای معدن، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود رفتار کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با افزایش 11 هزار و 992 واحدی که معادل 0.56 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 160 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز صعودی بودند؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز سه هزار و 584 واحد که معادل 0.49 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 733 هزار و 800 واحدی رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را هفت میلیارد و 200 میلیون برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و 794 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

برخلاف روند روز معاملاتی گذشته شاخص ورود و خروج پول حقیقی، این عدد در روز جاری مثبت بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 239 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام تزریق شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، این است که تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 231 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت وارد شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم وپارس، خودرو و وبصادر بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های وپارس، وبصادر و خودرو به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

دکوثر با افزایش 6.99 درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، زشریف نیز با افت 6.93 درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های وامید، سجام و اخابر تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های وامید، سجام و مادیرا ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای خساپا، وغدیر و وآتی خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های فن افزار، ختور و وامید رقم خورد. همچنین دسینا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد شغدیر بود.

دیدگاهتان را بنویسید