251741

پیش بینی بورس امروز سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

دنیای معدن: در پایان معاملات روز میانی هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد 0.06 درصدی، معادل هزار و 339 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 161 هزار و 563 واحدی قرار گرفت.

به گزارش دنیای معدن، رشد ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی خلاف جهت را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با افت 0.13 درصدی (معادل 947 واحد)، تا پله 737 هزار واحدی افت کرد.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز دوشنبه، 6 هزار و 700 میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات روز میانی هفته را هم 12.4 میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده‌های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم‌انداز روشن‌تری از موج تازه شاخص کل در ذهن سهامداران ترسیم می‌شود. چرا که ورود سهامداران تازه‌نفس، راه صعود را هموارتر می‌کند.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از ورود سرمایه آن‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز دوشنبه بورس، خبر از ورود 190 میلیارد و 300 میلیون تومانی پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

پیش بینی بورس سه شنبه

همان‌گونه که پیش بینی می‌شد، با رفع مشکل فرابورسحجم و ارزش معاملات افزایش یافت و پویایی معاملات برگشت. از نیمه‌های بازار با صف خرید شدن نماد خودرو، ابتدا نمادهای این گروه و سپس کلیت بازار رخ سبز به خود گرفت.

اخبار مرتبط با واگذاری سهام تودلی و همچنین گزارش‌های مثبت درباره افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی‌ها، مقدمات سنتیمنت مثبت بازار نسبت به خودروسازان را فراهم کرد.

رشد شاخص هم وزن و ریزش شاخص کل بورس

گزارش مربوط به لغو افزایش بهای تمام‌شده گاز دریافتی پتروشیمی‌ها، دیدگاه خرید را آن‌طور که باید، تقویت نکرد. با این حال به نظر می‌رسد پس از مشخص شدن تاثیر این اتفاق بر سودآوری شرکت‌ها در تحلیل‌ها، فعالان بازار واکنش مثبت به نمادهای پتروشیمی نشان دهند.

در گزارش‌های پیشین اشاره شده بود که نمادهای بانکی با توجه به نزدیکی موعد اعلام نرخ تسعیر ارز از سوی بانک مرکزی، مدنظر قرار گیرند. در جریان معاملات روز دوشنبه، برخی از نمادهای بانکی از جمله، وتجارت به صف خرید نشستند.

به نظر می‌رسد در حال حاضر ریسک جدی بازار سهام را تهدید نمی‌کند و با پشت سرگذاشتن روزهای پایانی اسفند (حداکثر تا 26 اسفند ماه) و تسویه اعتبار کارگزاری‌ها، بازار سهام موج صعودی تازه‌ای را با قدرت قبلی آغاز کند.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید