240115

 شاخص بورس ۱۲ هزار واحد رشد کرد

دنیای معدن: شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۲هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش دنیای معدن، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۱میلیارد و ۱۰۲میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۹۹۹میلیارد تومان در بیش از ۵۴۵هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۲هزار و ۸۲۹واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۷۶هزار و ۳۹۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی نوری شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و بانک پاسارگاد افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۷میلیارد و ۵۶۱میلیون ورقه به ارزش ۲۰۲هزار و ۷۸۰میلیارد تومان در ۳۲۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۱واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۸۲۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سنگ آهن گهر زمین، مدیریت انرژی امید تابان هور و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و صنعتی مینو بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید