238294

جزئیات سهام ۱۵ میلیون ریالی برای متولدین ۱۴۰۱

دنیای معدن: هیأت وزیران مصوب کرد به ازای هر نوزاد ۱۵ میلیون ریال و تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال سهام از بورس برای متولدان امسال خریداری شود.

اقتصاد۲۴- هیأت وزیران در نشست روز چهارشنبه خود به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به منظور تأمین نظر هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، آیین نامه اجرایی ماده (۱۱) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و بند (ر) تبصره (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه، مبلغ اختصاص یافته برای متولدین سال ۱۴۰۱ برای خرید واحد‌های صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس، به ازای هر نوزاد ۱۵ میلیون ریال و تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال است.

پیش از این دولت در مصوبه خود مقرر کرده بود به متولدین سال ۱۴۰۰، یک میلیون تومان و متولدین سال ۱۴۰۱، یک و نیم میلیون تومان سهام تعلق گیرد.

تمدید مجوز ورود و ترخیص خودرو‌های کشنده بوژی فوق سنگین

با توجه به نبود زمان کافی برای اخذ تأییدیه‌های لازم از مراجع ذیربط توسط متقاضیان واردات خودرو‌های کشنده بوژی فوق سنگین و نبود امکان ثبت سفارش در مهلت تعیین شده و نیز قیمت بسیار بالای خودرو‌های مذکور و نیاز جدی کشور به این خودروها، هیأت وزیران با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر تمدید مجوز ورود و ترخیص خودرو‌های یاد شده تا پایان سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.

خودرو‌های بوژی، خودروی فوق سنگین جاده‌ای هستند که برای حمل بار‌هایی با وزن ۱۰۰ تن به بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

دیدگاه تان را بنویسید