252898

افزایش ۲۵ درصدی استخراج مواد معدنی در چهارمحال و بختیاری

دنیای معدن: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: استخراج مواد معدنی در استان ۲۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش دنیای معدن، فضل‌الله رحمتی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در یک سال اخیر بیش از 23 هزار تن بوکسیت و آرژیلیت از معدن شهید نیلچیان به‌عنوان با کیفیت‌ترین و شاخص‌ترین ذخیره خاک نسوز خاورمیانه استخراج شده است.

وی افزود: مواد استخراج شده از معدن زیر زمینی شهید نیلچیان شامل دو نوع خاک‌ نسوز به‌نام‌های آرژیلیت و بوکسیت با عیار 67 تا 76 درصد است که در ایران و خاورمیانه از نظر عیار و حجم ذخیره بی‌نظیر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: استخراج مواد معدنی نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد رشد داشته است. معدن شهید نیلچیان باحفاری31 حلقه چاه به طول پنج هزار متر در محدوده ای به وسعت 200 هکتار اکتشاف شده و با حفاری فضای زیرزمینی بیش از 5 کیلومتر در سه افق مجزا در حال بهره‌برداری است که از نظر نوع، کیفیت و مرغوبیت  تولید به عنوان بهترین معدن خاک نسوز ایران هم مطرح است.

رحمتی با اشاره به اینکه خاک نسوز استخراج شده، برای تولید آلومینیوم و مصارف صنایع دیرگداز و نسوز مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: هم اکنون 40 معدنچی به صورت مستقیم در این معدن فعالیت می‌کنند و به طور میانگین سالانه 15هزار تن خاک نسوز از معدن شهید نیلچیان درمنطقه باجگیران و دوپلان چهارمحال و بختیاری استخراج می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید