251763

دریافت حقوق دولتی معادن در آذربایجان‌غربی به حدود ۱.۵ برابر سال گذشته رسید

دنیای معدن- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: پنج‌هزار و ۱۷۹ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان طی سال جاری دریافت شده که نزدیک به ۱.۵ برابر سال گذشته است.

به گزارش دنیای معدن، عبدالحمید سرتیپی روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: در مدت مشابه سال گذشته حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن در آذربایجان غربی دریافت شده بود.

وی اضافه کرد: امسال ۱۷۵ فقره پروانه اکتشاف برای محدوده های جدید معدنی در استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: طی ۱۱ ماه امسال ۲۶ محدوده اکتشافی با تکمیل عملیات اکتشافی موفق به اخذ گواهی کشف شده‌اند که در آستانه بهره برداری و ورود به چرخه تولید هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهار کرد: برای تکمیل عملیات اکتشافی این محدوده ها بیش از ۲۴۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۸ درصد افزایش نشان می دهد.

سرتیپی گفت: همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۵۱ فقره پروانه بهره برداری برای معادن جدید که موفق به تکمیل عملیات اکتشافی شده و وارد چرخه استخراج و تولید انواع مواد معدنی شده‌ بودند، صادر شده که از لحاظ صدور پروانه های بهره برداری برای معادن نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۵۱۲ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ذخیره قطعی بیش از یک هزار و ۱۹۲ میلیون تن انواع مواد معدنی با ظرفیت استخراج سالانه ۱۸ میلیون و ۴۲۸ هزارتن انواع مواد معدنی در آذربایجان غربی وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید