251037

یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش معدن آذربایجان شرقی

دنیای معدن: مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به روند رو به افزایش سرمایه‌گذاری در بخش معدن استان گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۳۸ فقره پروانه بهره‌برداری از معادن جدید با میزان سرمایه‌گذاری یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش دنیای معدن، محمد جعفر عظمائی روز پنجشنبه افزود: بر این اساس، اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر در بخش معدن فراهم شده است که در مجموع پنج هزار نفر و ۱۰۰ نفر در بخش معدن استان اشتغال دارند.

وی ادامه داد: امسال ۷۳ فقره پروانه اکتشاف معدن با مساحت یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع صادر شده که نسبت به مدت مشابه حدود سه برابر افزایش داشته است.

عظمایی گفت: این موضوع نشان دهنده افزایش فعالیت های پی‌جویی و اکتشاف برای توسعه و تکمیل زنجیره معادن در آذربایجان شرقی است.

وی با بیان اینکه امسال ۲۱ فقره گواهی کشف معدن با مساحت حدود ۹۸ کیلومتر مربع صادر شده است، اظهار کرد: رشد ۲ برابری در مساحت نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان‌دهنده افزایش علاقه‌مندی برای توسعه فعالیت های معدنی در استان است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین از احیا و فعال سازی ۳۰ معدن در ۹ ماه امسال خبر داد و افزود: امسال حدود ۱.۵ همت (۱۰ هزار میلیارد ریال) حقوق دولتی معادن وصول شده است.

به گزارش ایرنا، استان با ۸.۱ میلیارد تن رتبه اول ذخایر معدنی در کشور را دارد اما تا کنون کمتر از ۱۰ درصد از این ذخایر کشف شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید