248414

همه معادن هرمزگان امسال ۵۱ میلیارد تومان حقوق دولتی داده‌اند

دنیای معدن: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از واریز 512 میلیارد ریال حقوق دولتی به خزانه دولت از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

به گزارش دنیای معدن، شاید تصورتان این باشد که انبوهی از معادن هرمزگان که شمار دقیق‌شان ۲۶۳ معدن فعال است، درآمد هنگفتی برای استان دارند اما کل حقوق دولتی این معادن از ابتدای امسال تا اول آبان ماه ۵۱ میلیارد تومان بوده است.

خلیل قاسمی مدیرکل سازمان صنعت و معدن و تجارت امروز گفت: ازابتدای امسال تاکنون در ازای مواد معدنی استخراج شده ۵۱۲ میلیارد ریال حقوق دولتی به خزانه دولت واریز شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: مهمترین مواد معدنی استخراج شده از ۲۶۳معدن شامل سنگ تزئینی، سنگ گچ، آهن سنگ لاشه و سنگ آهک هستند.

قاسمی گفت: اولویت‌هایی در سال جاری برای حوزه معدن در نظر گرفته شده و به صورت عملیاتی و کاربردی، پیگیری می‌شود که مهمترین اولویت های این سازمان ، فعال سازی معادن راکد در سطح استان، تلاش برای رشد تولید معادن، و همچنین دریافت حقوق دولتی معوق سال‌های گذشته می باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در خصوص نحوه هزینه کرد حقوق دولتی معادن نیز گفت: حقوق دولتی دریافت شده به حساب خزانه واریز و درصدی به استانها بازگردانده می‌شود تا در راستای تبصره ۶ ماده ۱۴ جهت ایجاد زیرساخت ، رفاه و توسعه شهرستان ها با اولویت بخشی که معدن در آن واقع شده است هزینه شود.

قاسمی از میزان حقوق دولتی معادن سنگ آهن استان که رونق قابل توجهی دارند، سخنی به میان نیاورده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید