247997

۵ نقطه معدنی در کهگیلویه و بویراحمد برای اکتشاف شناسایی و معرفی شد

دنیای معدن-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج نقطه معدنی در این استان شناسایی و برای اکتشاف معرفی شد.

به گزارش دنیای معدن، سید احسان عسکری روز دوشنبه ۲۴ مهر در نشست ماده ۲۴ مکرر قانون معادن سال ۱۴۰۲ که به موضوع اکتشاف معادن توسط شرکت ایمیدرو اختصاص داشت، افزود: شرکت ایمیدرو اکتشاف مواد معدنی سه نقطه در استان کهگیلویه و بویراحمد را برعهده گرفت.

وی اظهار کرد: مناطق خونگاه شهرستان دنا، ده برآفتاب، بیلوخر شهرستان مارگون، کوه سیاه چرام و کوه لار برای اکتشاف معرفی شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای واگذاری ها با حضور اعضای جلسه رای گیری انجام گرفت که دو مورد خونگاه و ده برآفتاب برای تصمیم گیری نهایی به شورای عالی محیط زیست ارجاع داده شد.

عسکری با بیان اینکه اعضای شورای معادن با اکتشاف معادن در سه منطقه توسط شرکت ایمیدرو موافقت کردند، تصریح کرد: استان ظرفیت خوبی در حوزه معادن دارد که از جمله آن می توان به کارخانه فسفات چرام اشاره کرد.

وی ادامه داد: بوکسیت معدن چرام به جاجرم می‌رود و همه گردش مالی این معدن برای استان مربوطه است و سهم استان از این معدن فقط خرابی جاده ها است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شرکت ایمیدور به دنبال اکتشافات در این مناطق است، عنوان کرد: در این مرحله تنها به دنبال اکتشاف ظرفیت های معدنی هستیم و کار اکتشاف هم مشکلی برای محیط زیست ندارد.

عسکری با اظهار گلایه از وجود معارضات اجتماعی در برخی طرح های اقتصادی تاکید کرد: ممانعت از انجام برخی کارها موجب عقب ماندگی استان می شود و چنانچه در انجام کارها سنگ اندازی شود؛ نمی توانیم در راستای رفع مشکلات مردم و توسعه استان گام برداریم.

وی اظهارکرد: در برخی استان ها پل معلق وجود دارد اما در این استان می خواهیم پل احداث کنیم که مانع این پروژه گردشگری می شوند و با این تنگ نظری ها استان به توسعه نمی رسد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: استاندار و معاونین استانداری نسبت به منابع طبیعی بی تفاوت نیستند و در انجام پروژه های حوزه اقتصادی استعلام از محیط زیست و منابع طبیعی در اولویت قرار دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید