240599

سه هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد

دنیای معدن: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۳ هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن امسال در این استان وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش دنیای معدن، «علی جودکی» روز یکشنبه افزود: ۱۵ پروانه بهره برداری با ذخیره قطعی پنج میلیون و ۴۵۷ هزار تن و ۳۷۲ هزار تن ظرفیت استخراج امسال در استان مرکزی صادر شد.

وی ادامه داد: ۲۱۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری امسال از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفته که در این فرآیند بیش از ۱۱۲ فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه چهار پروانه اکتشاف و چهار گواهی کشف امسال در نقاط مختلف این استان صادر شده است، اظهار داشت: بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت معادن همراه با نظارت گسترده این سازمان در دستور کار قرار دارد.

جودکی بیان کرد: ۳۶ نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن با۱۰۰ فقره و سنگ لاشه ۹۸ فقره است و اغلب این معادن در شهرستان های محلات، ساوه و زرندیه مستقر هستند.

۶۲۴ معدن دارای پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج ۲۸ میلیون ۱۹ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۵۱۱ هزار تن با میزان سرمایه گذاری هشت هزار و ۵۹ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و ۸۶۱ نفر نیز در این بخش اشتغال دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید