238153

معاون وزیر صمت خبر داد:

ویدئو: 2 اقدام مهم وزارت صمت برای فعال کردن بخش معدن

حجم ویدیو: 7.53M | مدت زمان ویدیو: 00:02:25 دانلود ویدیو

دنیای معدن- معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ۲ اقدام مهم وزارت صمت برای فعال کردن بخش معدن، از آزادسازی پهنه‌های بلوکه شده معدنی در سه استان خبر داد و گفت: پروژه مزایده کشوری پنج‌هزار و ۳۴۹ محدوده معدنی تا ۲۶ آذرماه ادامه خواهد یافت.

به گزارش دنیای معدن، «سید رضا محتشمی‌پور» افزود:‌ از صبح امروز آزادسازی پهنه‌های بلوکه شده معدنی در سه استان سیستان و بلوچستان، البرز و آذربایجان غربی آغاز شده که این مهم به معدن‌کارانی که مایل به ثبت محدوده فعالیت اکتشافی در محدوده‌های جدید دارند اجازه فعالیت خواهد داد.

وی بیان‌داشت: علاوه بر آن از چند ماه پیش درگیر پروژه مزایده کشوری پنج‌هزار و ۳۴۹ محدوده معدنی هستیم که از ۲۶ مهرماه آغاز شده، اطلاعات آنها در سامانه «ستاد» دولت بارگذاری شده و معدن‌کاران می‌توانند با مراجعه به آن اطلاعات مورد نیازشان را اخذ کنند.

معاون وزیر صمت خاطرنشان‌کرد: معدن‌کاران برای اطلاعات تکمیلی می‌توانند به استان‌ها مراجعه کرده و پرونده معادن مد نظرشان را دریافت کنند.

وی ادامه‌داد: این پروژه تا ۲۶ آذرماه در چهار مرحله در استان‌های مختلف ادامه خواهد یافت و در این مزایده تعدادی محدوده‌های فعال و پروانه‌های بهره‌برداری، محدوده‌های متروکه، محدوده‌های اکتشافی، پروانه‌های اکتشافی و برخی گواهی کشف‌های تایید صلاحیت شده که با توقف در کار مواجه بودند، واگذار خواهد شد.

محتشمی‌پور تاکید کرد: در کمتر از ۶ ماه آینده مزایده بعدی معادن برگزار خواهد شد که در آن محدوده‌های بدون تقاضای در این دوره از مزایده و همچنین محدوده‌هایی که در ماه‌های آینده آزادسازی می‌شوند، آماده واگذاری به مردم خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید