234966

واگذاری معدن برای انتقال آب، طرحی حیاتی است

دنیای معدن: نماینده ولی فقیه در استان یزد: طرح واگذاری معدن برای انتقال آب از دریای عمان، طرح بسیار حیاتی برای استان یزد است.

به گزارش دنیای معدن، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با مدیران آب و برق استان یزد با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب و برق در فصل تابستان گفت: رسانه ها باید در این زمینه جدی تر عمل کرده و مردم هم با تعمیر به موقع کولر های خود و نصب سایه بان بر روی کولر های آبی به تلاشگران صنعت آب و برق کمک کنند.

 

وی افزود: با کاهش بارندگی در سال های اخیر و کاهش منابع آب های زیرزمینی، در زمینه های مختلف مانند کشاورزی، صنعت و ... مدیریت آب و اصلاح الگوی مصرف بیش از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا فرهنگ سازی های مورد نیاز انجام شود.

 

امام جمعه یزد با تاکید بر اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، عنوان کرد: طرح خط اول انتقال آب به استان یزد باید با جدیت هر چه بیشتر، توسط مسئولان آب و نیرو پیگیری شود.

 

ناصری ادامه داد: مشکلات موجود در زمینه کم آبی و خشکسالی باید با درایت حل شود. طرح واگذاری معدن برای انتقال آب از دریای عمان، طرح بسیار حیاتی برای استان یزد است.

 

وی کاشت نهال به جای درختان خشکیده در روستا های مختلف و آبیاری قطره ای را راهکاری برای صرفه جویی در مصرف آب دانست و تصریح کرد: مدیریت آب در روستا ها نیاز به همت مردم و روستاییان عزیز دارد و با حفظ محیط زیست بومی و پاکسازی منطقه از درختان خشکیده، می توان در این راستا گام های بزرگی برداشت.

 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: کمبود آب شرب در استان یزد با توجه به فرآیند تصفیه و انتقال آب در استان، مسئله بسیار مهمی است و مردم نباید به دلیل انتقال آب از دریا به این استان، در مصرف آب بدون ملاحظه عمل کنند.

 

ناصری با اشاره به آبرسانی سیار به روستا های مختلف استان یزد، گفت: با وجود شرایط سخت آبرسانی سیار به روستا های مختلف، صبوری مردم این مناطق بسیار ستودنی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید