250681

تلاش مجلس برای افزایش 20درصدی حقوق در بودجه سال 1403

دنیای معدن: در لایحه بودجه، حقوق ۱۸ درصد افزایش‌یافته است، اما به دلیل تمرکز مجلس بر رفع نیازهای معیشتی مردم، نمایندگان در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده در تلاش‌اند تا این افزایش را به ۲۰ درصد برسانند.

به گزارش دنیای معدن، رمضانعلی سنگدوینی عضو کمیسیون انرژی و دبیر کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس شورای اسلامی، در گفتگویی درباره افزایش حقوق و دستمزد در بودجه بندی سال آینده اظهار کرد: به دلیل وجود تورم بالا در کشور، در برنامه هفتم تصمیم گرفته شده است تا دولت چند قلم از کالاهای اساسی را به‌صورت یارانه‌ای به مردم ارائه دهد تا به سبد معیشتی آنها کمک شود.

سنگدوینی در گفت‌وگو با دانا افزود: اجرای قوانینی مانند همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و کاهش فاصله دریافتی بازنشستگان نسبت به شاغلان، می‌تواند رضایت جامعه به‌ویژه رضایت بازنشستگان را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بدون درنظرگرفتن میزان تورم در کشور، افزایش حقوق می‌تواند مشکلات اقتصادی بسیاری را برای اقشار حقوق‌بگیر ایجاد کند گفت: در لایحه بودجه، حقوق ۱۸ درصد افزایش‌یافته است، اما به دلیل تمرکز مجلس بر رفع نیازهای معیشتی مردم، نمایندگان در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده در تلاش‌اند تا این افزایش را به ۲۰ درصد برسانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید