249780

در گزارش کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام شد؛

پیش‌بینی افزایش حقوق بازنشستگان تا ۹۰ درصد شاغلان طی سه سال

دنیای معدن: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: افزایش حقوق بازنشستگان تا ۹۰ درصد شاغلان طی سه سال در بودجه پیش‌بینی شده است.

به گزارش دنیای معدن، در جلسه علنی روز چهارشنبه (۲۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی، بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ در دستور کار قرار گرفت و محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گزارش این کمیسیون را درباره لایحه بودجه قرائت کرد.

وی در تشریح جزئیات این گزارش اظهار داشت: دولت در لایحه درخصوص پیش بینی درآمد براساس اصول پایه درآمدی سنوات قبل و منطبق با فروضات متداول بودجه نویسی و با رعایت سیاست های برنامه هفتم توسعه ارقام قابل وصولی را پیش بینی کرده است که از پایداری بیشتری برخوردار است.

مفتح در ادامه اضافه کرد: احکام پیش بینی شده اکثرا دارای رویکرد بودجه‌ای است و از اصلاح قوانین دائمی پرهیز شده است.

وی بیان داشت: در گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ رشد حقوق و مزایای کارکنان دولت و حقوق بازنشستگان به میزان ۱۸ درصد از فروضات بودجه پیشنهاد شده است که به صورت متوسط (نزولی پلکانی) جهت رعایت عدالت پیش بینی شده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآورشد: باتوجه به افزایش حقوق بازنشستگان تا سقف ۹۰ درصد شاغلان طی سه سال و در سال اول ۴۰ درصد منابع الزام برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان در اصلاحیه پیش بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید