237785

حاجی‌بابایی:

سه کمیته در حال بررسی میزان افزایش حقوق‌ها هستند

دنیای معدن: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: سه کمیته شامل بازنشستگان، شاغلان و منابع در حال بررسی افزایش میزان حقوق­ کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری هستند.

به گزارش دنیای معدن، حمیدرضا حاجی بابایی درباره لایحه دوفوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری گفت: لایحه دوفوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هم بازنشستگان کشوری و لشکری و هم شاغلان شامل این لایحه هستند. کار باید پخته باشد تا رضایتمندی ایجاد کند.

وی ادامه داد: کلیات لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد و سه کمیته شامل بازنشستگان، شاغلان و منابع تشکیل شد. کمیته منابع باید بررسی کند که منابع دولت از کجا تأمین خواهد شد و باید کار دقیق و اساسی صورت گیرد.

به گفته رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، آنچه در بیرون گفته شد، حق مطلب نبود. بحث ۹۰۰ هزار تومان و یک میلیون تومان مباحثی بود که خیلی خشک بیان شد. ما تغییر در درصد فوق العاده ویژه شاغلان خواهیم داشت. برای بازنشستگان هم بحث ۹۰۰ هزار تومان و مصوبه ۱۴۰۱ و بحث عائله مندی را داریم و باید جمع بندی کنیم تا به یک گفتمان واحد برسیم. آنچه که گفته شده، پراکنده گویی و جزئی گویی است.

حاجی بابایی افزود: اول باید کمیته‌ها بررسی کنند تا مشخص شود که میزان افزایش باید چگونه باشد. منابع هم باید حتماً بررسی شود. بحث ۲/۵ تا ۲۰ درصد مربوط به یک میلیون تومان است، اما درباره بحث فوق العاده ویژه و عائله مندی بحث داریم. کمیته‌ها به صورت جداگانه همه این موارد را باید بررسی کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه تان را بنویسید