236522

درخواست ناصر امانی از برداشتن موانع افزایش حقوق کارمندان شهرداری

دنیای معدن: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا با تاکید بر اینکه در آستانه روز کارمند هستیم از دولت خواستار رفع موانع بر سر راه اصلاح حقوق کارکنان شهرداری تهران شد.

به گزارش دنیای معدن، در اخبار شورای شهر ، ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران امروز در صحن شورا طی تذکری ضمن گرامیداشت هفته دولت و به ویژه روز کارمند و تبریک ویژه این روز به  کارمندان شریف و خدمتگذار شهرداری تهران گفت: نامه‌ای با امضای آقای دکتر چمران برای رئیس مجلس و رئیس امور اداری و استخدامی کشور فرستادیم. متاسفانه نمی دانم سلسله مراتب سازمان امور اداری و استخدامی کشور چطور است که یکی از معاونان رئیس سازمان طی نامه‌ای به آقای دکتر چمران آن نامه را پاسخ  دادند.

او ادامه داد: توقع این بود با توجه به این که آن نامه به امضای ۲۱ عضو شورا رسیده بود و با امضای آقای دکتر چمران ارسال  شده بود حداقل آقای لطیفی ملاحظه می‌کردند و اگر هم قرار بود جواب دهند با امضای خود ایشان به ما جواب داده می‌شد. در جوابی که به درخواست ۲۱ عضو شورا با امضای دکتر چمران داده شده دوباره همان دو مشکلی که بابتش از  مجلس استعلام گرفته بودیم و مجلس گفته بود این دو مشکل مانعی برای اعمال حق قانونی کارمندان شهرداری نیست، مطرح شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تاکید کرد: دوباره در این جواب به بند تبصره بودجه سال ۱۴۰۱ اشاره کردند که هر گونه افزایش حقوق ممنوع است و  از آنجایی که شهرداری تهران به سامانه شفافیت حقوق و مزایای کارمندان دولت وصل نشده،  تا این اتصال صورت نگیرد نمی‌توانیم کاری بکنیم که به نظرم استدلال منطقی نیست.

امانی گفت: فرض کنید همین امروز شهرداری تهران حقوق و مزایای کارکنان را به سامانه دولت وصل کند؛ مگر کارمندان شهرداری چقدر حقوق می گیرند؟ فردی با ۲۰ سال خدمت ۷،۸ میلیون تومان حقوق می‌گیرد. این شفافیت از هیچ چیز جدیدی پرده برداری نمی‌کند و شهرداری حداقل در رده مدیران میانی به پایین اصلا حقوق نجومی ندارد و بالاترین حقوق کارمندان شهرداری ۱۰،۱۱ میلیون تومان است و میانگین ۷ یا ۸ هشت میلیون تومان است.

این عضو شورا اضافه کرد: آنها به نوعی گروکشی می‌کنند و می‌گویند این کار را انجام نمی‌دهیم تا شهرداری تهران خود را به سامانه شفافیت وصل کند. شاید مشکل فنی یا دلیل دیگری داشته که تاکنون نتوانستند به این سامانه وصل شوند ولی خواهش می‌کنم حقوق کارکنان شهرداری که عقب مانده است و جزو اختیارات دولت است و می تواند با یک مصوبه این منع را بردارد و آن را حل کند و در آستانه روز کارمند به کارمندان شهرداری تهران هدیه دهد. 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید