237340

افزایش قیمت مس و آلومینیوم

دنیای معدن: روز سه‌‌‌شنبه ۲۲ شهریورماه، قیمت مس در LME نسبت به‌ روز معاملاتی پیشین، ۵/ ۲‌درصد رشد کرد و به ۸‌هزار و ۲۳۰دلار رسید.

به گزارش «دنیای معدن»، قیمت مس روز سه‌‌‌شنبه ۲۲شهریورماه در معاملات بورس فلزات لندن نسبت به ‌روز دوشنبه ۲۱شهریورماه، ۵/ ۲‌درصد معادل ۲۰۴دلار نسبت به‌ روز معاملاتی قبل از آن افزایش یافت و نسبت به هفته پیشین، ۸/ ۶‌درصد رشد را تجربه کرد و به ۸‌هزار و ۲۳۰دلار رسید. قیمت مس روز دوشنبه ۲۱ شهریورماه، ۸‌هزار و ۲۶دلار بود.

قیمت سه‌ماهه مس در معاملات سه‌‌‌شنبه ۲۲ شهریورماه، نسبت به‌ روز معاملاتی قبل ۹/ ۱‌درصد معادل ۱۵۰دلار و نسبت به هفته پیشین، ۸/ ۵‌درصد رشد داشت. موجودی مس در انبارهای بورس فلزات لندن طی روز سه‌‌‌شنبه ۲۲شهریورماه، با کاهش یک‌هزار و ۷۷۵تنی، از ۱۰۵‌هزار و ۴۲۵تن به ۱۰۳‌هزار و ۶۵۰تن رسید. روز سه‌‌‌شنبه ۲۲شهریورماه در بورس فلزات لندن، قیمت مس در شرایط بکواردیشن به سر می‌‌‌برد. اختلاف قیمت سه‌ماهه و نقدی در این روز، برابر با منفی ۱۳۵دلار بر تن گزارش شد که نسبت به دوشنبه ۲۱شهریورماه، با کاهش ۵۴دلار بر تن همراه بود.

آلومینیوم صعودی شد

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن طی روز سه‌‌‌شنبه ۲۲شهریورماه ۱۴۰۱، با ۲۱دلار افزایش نسبت به ‌روز معاملاتی قبل از آن، به ۲هزار و ۳۰۹دلار و ۵۰سنت رسید. به گزارش «کالاخبر» به نقل از فلزات آنلاین، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، روز سه‌‌‌شنبه ۲۲شهریورماه، نسبت به معاملات انجام‌شده در روز دوشنبه، ۲۱شهریورماه، رشد ۹/ ۰درصدی معادل ۲۱دلار را تجربه کرد، به گونه‌‌‌ای که روز دوشنبه ۲۱شهریورماه، آلومینیوم ۲‌هزار و ۲۸۸دلار و ۵۰سنت به ازای هر تن قیمت‌گذاری شد و قیمت آن روز سه‌شنبه به ۲‌هزار و ۳۰۹دلار و ۵۰سنت به ازای هر تن رسید. همچنین روز سه‌‌‌شنبه ۲۲شهریورماه ۱۴۰۱، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن نسبت به هفته قبل، با افزایش ۲/ ۲درصدی معادل ۴۹دلار و ۵۰سنت، از ۲‌هزار و ۲۶۰دلار به ازای هر تن به ۲‌هزار و ۳۰۹دلار و ۵۰سنت به ازای هر تن رسیده است. موجودی آلومینیوم در انبارهای بورس فلزات لندن طی روز سه‌‌‌شنبه ۲۲شهریورماه، با کاهش یک‌هزار و ۴۷۵تنی، از ۳۳۴‌هزار و ۳۷۵تن به ۳۳۲‌هزار و ۹۰۰تن رسید.

 

دیدگاه تان را بنویسید