237003

افتتاح بزرگترین بندر جابجایی بوکسیت و آلومینا در اندونزی

دنیای معدن: در اواسط ماه آگوست سال جاری، رئیس جمهور اندونزی بندر پونتیاناک (Pontianak) واقع در کالیمانتان غربی را افتتاح کرد.

به گزارش دنیای معدن به نقل از باشگاه آلومینیوم، این بندر علاوه بر نفت، پتانسیل جابجایی آلومینا، بوکسیت و سایر کالاها را نیز خواهد داشت. در واقع می توان گفت که این بندر به عنوان گلوگاه صنعت آومینیوم در اندونزی خواهد بود.

از دیگر محصولات جابجاشده از این بندر می توان به محصولات پایین دستی نیز اشاره کرد. به گفته جوکو ویدودو (Joko Widodo)، رئیس جمهور اندونزی، این بندر سرعت، ارتباط و راندمان حمل ونقل را در اندونزی افزایش خواهد داد که باعث رقابت پذیری اندونزی با بازارهای جهانی خواهد شد. همچنین افتتاح این بندر باعث جذب سرمایه گذاران خارجی خواهد شد.

به گفته رئیس جمهور اندونزی، فضای اطراف بندر، پتانسیل رشد و گسترش دارد و قطعاً بخش مهمی از این رشد و گسترش در راستای تجهیزات نقل و انتقال خواهد بود. همین رشد و گسترش هزینه نقل و انتقال را کاهش خواهد داد.

طی دهه گذشته یکی از اهداف صنعتی اندونزی، قرار گرفتن در رده های بالای تولیدی و صنعتی، هم ردیف کشورهای بزرگ صنعتی بوده و لذا تمام تلاش خود را در این راستا کرده است. از آن جمله می توان به احداث خطوط راه آهن و حمل ونقل جدید و ... در این کشور اشاره نمود.

 

دیدگاه تان را بنویسید