235908

واگذاری تجدیدنظر استاندارد ملی "آلومینیوم" به خوزستان

دنیای معدن: در کمیته برنامه‌ریزی فلزشناسی تجدیدنظر مجموعه استاندارد ملی ایران شماره ۱۶۸۵۶ به خوزستان واگذار شد.

به گزارش دنیای معدن، علی داودی مدیرکل استاندارد خوزستان با اعلام این خبر اظهار کرد: در کمیته برنامه‌ریزی فلزشناسی کشور، ۵۴ موضوع مورد بررسی قرار گرفت که تجدید نظر مجموعه استاندارد ملی ایران شماره ۱۶۸۵۶ تحت عنوان عمومی " آلومینیوم کار شده و آلیاژهای آن- مفتول‌ها / میله‌ها، لوله‌ها و سیم‌های کشیده شده به روش سرد"، با توجه به انتشار نسخه جدید بین المللی به استان خوزستان واگذار شد.

 آلومینیوم به دلیل داشتن آلیاژهای مختلف و شکل‌پذیری بالا، به عنوان یکی از پرکاربردترین فلزات در صنایع مختلف به شمار می‌آید به طوری که در صنایعی از قبیل خودروسازی، هوافضا، حمل و نقل ریلی، بسته‌بندی، ساختمان و برق کاربرد داشته و برای ساخت وسایل با دوام مانند انواع سازه، ماشین آلات و تجهیزات، خطوط انتقال برق، باتری‌ها و نیمه رساناها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داودی تصریح کرد: آلیاژهای آلومینیوم دارای خواص منحصر به فرد مانند استحکام نسبت به وزن بالا، قابلیت جوشکاری، شکل پذیری عالی و مقاومت به خوردگی می‌باشند که بسته به هر کدام از ویژگی‌ها و خصوصیات در یک صنعت خاص به کار می‌روند، بنابراین توجه به تدوین و تجدید نظر استانداردهای مرتبط با این موضوع حائز اهمیت است.

 

دیدگاه تان را بنویسید