235787

بازدید میدانی معاون برنامه ریزی وزارت نفت از پروژه های منطقه ویژه اقتصادی لامرد

دنیای معدن: هوشنگ فلاحتیان معاون برنامه ریزی وزارت نفت، به همراه دکتر موسوی نماینده لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی از ظرفیت های صنعتی و معدنی منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید به عمل آوردند.

به گزارش دنیای معدن، پروژه ملی خط انتقال آب از خلیج فارس به منطقه ویژه اقتصادی لامرد، نیروگاه 930 مگاواتی غدیر انرژی و مجتمع آلومینیوم جنوب از جمله پروژه هایی بود که مورد بازدید معاون وزیر نفت قرار گرفت.

در نشست جمع بندی این بازدید، دکتر موسوی خواستار توجه بیش از پیش دولت به ظرفیت های صنعتی و معدنی لامرد گردید.

پایان مسابقات فوتسال و تنیس روی میز ایمیدرو و شرکت‌های تابعه به میزبانی شرکت ملی صنایع مس ایران در تبریز

دکتر موسوی با تحسین ایجاد زیر ساخت ها در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، از تاخیر در آغاز عملیات اجرایی فاز دوم این مجتمع آلومینیوم جنوب و عدم توسعه یافتگی صنایع پایین دستی آن و ابراز تأسف کرد.

نماینده لامرد و مهر تصریح کرد: آزاد راه لامرد – پارسیان کریدور مهم مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان محسوب می شود. وی خواستار تسریع در اتمام این پروژه ملی گردید.

دکتر موسوی تسریع در انتقال آب از دریا به منطقه ویژه اقتصادی لامرد را بسیار حیاتی و حائز اهمیت دانست و افزود: با انتقال آب به منطقه ویژه اقتصادی لامرد، سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری راغب تر می شوند.

وی کوچ دسته جمعی و فرونشست زمین را از پیامد های خطرناک عدم انتقال آب به این سرزمین ذکر کرد.

در ادامه دکتر فلاحتیان معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت با تقدیر از فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد و آلومینیوم جنوب، انتقال آب دریا را به منطقه ویژه اقتصادی لامرد بسیار مهم دانست و افزود: اگر بناست منطقه ویژه توسعه پیدا کند می بایست آب دریا به منطقه انتقال پیدا کند.

وی با تایید ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی لامرد، از عقب افتادن طرح انتقال آب و نیروگاه ابراز نگرانی کرد و اتمام این طرح ها را عامل رشد و ترقی منطقه دانست.

وی در پایان از ایجاد زنجیره ارزش برای آلومینیوم گفت و تصریح کرد: آلومینیوم جنوب افتخار ملی است و با همت و تدبیر می توان زنجیره آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد تاسیس کرد. معاون وزیر نفت شناسایی بسته های سرمایه گذاری جذاب مبتنی بر خوراک های در دسترس را یکی از ضروریات دانست.

وی در پایان از سرمایه گذاری، احداث و راه اندازی پتروشیمی ها در منطقه ویژه حمایت کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید