233932

ویدئو: لزوم تسریع در تکمیل طرح نفلین سینیت سراب

حجم ویدیو: 4.26M | مدت زمان ویدیو: 00:02:33 دانلود ویدیو

دنیای معدن: در بازدید معاونان وزیر صمت و جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس از طرح نفلین سینیت سراب بر تسریع در اجرای این طرح ملی تاکید شد.

به گزارش دنیای معدن، رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در این بازدید تاکید کرد: محدودیتی برای تامین مالی طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب نداریم.

وجیه ا... جعفری با بیان اینکه آنچه در طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت برای ایمیدرو مهم است، سرعت در اجرای آن است افزود: با توجه به اهمیت طرح برای تامین آلومینا و جلوگیری از خروج ارز، فاصله افتادن در اجرای طرح، می تواند ما را دچار خسران کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: مسائل مالی طرح تولید نفلین سینیت سراب رفع شده و خوشبختانه زیرساخت ها از نظر آب، برق، گاز و جاده دسترسی فراهم است و می توان در کمترین زمان ممکن، طرح را تکمیل کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نیز گفت: اگر این طرح صنعتی و معدنی بزرگ در این منطقه به بهره برداری برسد، قطعاً زنجیره‌های تولید و صنایع پایین دستی آن توسعه بسیار خوبی پیدا می‌کنند.

رسولیان تصریح کرد: در کنار این این طرح باید در آینده به دنبال احداث یک شهرک صنعتی تخصصی نیز باشیم تا بتوانیم زیربخش‌های این زنجیره محصول را توسعه دهیم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم با اشاره به حمایت مجلس از تکمیل طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب افزود: این طرح پیشرفت مناسبی دارد اما با توجه به فصل کاری محدود در آذربایجان شرقی باید تلاش کنیم اجرای طولانی نشود تا از توجیه پذیری نیفتد.

عزت الله اکبری به واردات سالانه حدود ۹۰۰ میلیون دلار پودر آلومینا به کشور اشاره و خاطرنشان کرد: اگر هزینه یک سال واردات این محصول را به اجرای طرح اختصاص دهیم، تکمیل می شود.

یوسف داودی، نماینده مردم سراب در مجلس نیز گفت: هزار و 210 میلیارد تومان امسال برای اجرای طرح نفلین سینیت سراب پیش بینی شده است.

طرح نفلین سینیت سراب با سرمایه‌ گذاری 138 میلیون یورو در فاز اول، ظرفیت تولید 56 هزار تن پودر آلومینا، 14 هزار تن پودر بوهمایت، 7 هزار تن کربنات پتاسیم، 12 هزار تن کربنات سدیم و 45 هزارتن سولفات پتاسیم در سال را خواهد داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید