|
کدخبر: 221609 ارسال به دیگران پرینت

یک چهارم عرضه های آلومینیوم المهدی، فروخته شد

دنیای معدن - درآمد ۳۵.۷ میلیارد تومانی آن هم با چاشنی «نسیه» آن چنان ذوق کور کرد که گویا این شرکت کالا های تولیدی خود را به زور باید حراج کند و البته نهاد ناظر باید مراقب باشد که شرکت ها به اسم نسیه، مفت فروشی نکنند و خریداران نیز با همین نرخ، قیمت تمام شده کالا های نهایی را محاسبه کنند که ازاین رو اقدامات نظارتی برای وزارت صمت و تعزیرات سخت تر خواهد شد.

به گزارش دنیای معدن، آلومینیوم المهدی پس از بازگشت شکوهمندی که از پساتعطیلی داشت، در نخستین هفته معاملات بازار نقره ای در مهرماه درآمدی را به ثبت رساند که اصلاً قابل باور نبود!

درآمد ۳۵.۷ میلیارد تومانی آن هم با چاشنی «نسیه» آن چنان ذوق کور کرد که گویا این شرکت کالا های تولیدی خود را به زور باید حراج کند و البته نهاد ناظر باید مراقب باشد که شرکت ها به اسم نسیه، مفت فروشی نکنند و خریداران نیز با همین نرخ، قیمت تمام شده کالا های نهایی را محاسبه کنند که ازاین رو اقدامات نظارتی برای وزارت صمت و تعزیرات سخت تر خواهد شد.

آلومینیوم المهدی در این هفته با سه کالا گام در رینگ در معاملات بازار نقره ای گذاشت که «شمش ۹۹.۲۵»، «شمش ۹۹.۱» و «شمش ۹۹» را شامل می شد و معاملات بیشتر به صورت مچینگ انجام شد.

این شرکت با عرضه ۵۰۰ تن «شمش ۹۹.۲۵» توانست درمجموع ۳۷۵ تن تقاضا را پیش روی خود ببیند و البته فقط ۲۷۵ تن از آن را به فروش برساند تا درآمدی بالغ بر ۲۰ میلیارد و ۵۵۰ میلیارد تومان را کسب کند.

از سوی دیگر، آلومینیوم المهدی در بخش «شمش ۹۹.۱» نیز معامله نقدی «مچینگ» داشت که برابر فروش ۱۵۰ تن از این کالا درآمدی در حدود ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان درآمد را به دست آورد.

در پایان نیز این شرکت در بخش «شمش ۹۹» به صورت (نسیه و نسیه «مچینگ») در دو نوبت ۷۵ تن از این کالا را با نرخ ۵ میلیارد و ۳۲ میلیون تومان به فروش رساند.

در معاملات هفته منتهی به ۲ مهرماه آلومینیوم المهدی با محصول «شمش ۱۰۰۰P-۹۹» رهسپار بورس کالا شد و با حجم عرضه یک هزار تن به بازار آمد و اتفاقاً در دو نوبت تمام عرضه ها به فروش رفت.

این آلومینیوم فروش از این محصول خود ۶۷ میلیارد تومان درآمد کسب کرد تا ناکامی هفته ها بدون فروش ماندن را جبران کرده باشد.

از سوی دیگر، دیگر محصول این کارخانه یعنی «شمش ۱۰۰۰p-۹۹.۱» نیز با یک هزار تن عرضه همراه بود که در دو نوبت ۸۵۰ تن از آن مورد استقبال مشتریان قرار گرفت تا همین میزان نیز به معامله ختم شود.

درآمد آلومینیوم المهدی از این بخش نیز ۵۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید