233124

هشتگ پدیده گیت استقلال را قهرمان می کند؟

دنیای معدن- در حالی که برخی مسئولین باشگاه پرسپولیس و هواداران این تیم با کارزار گل گهر گیت به دنبال کسر ۲ امتیاز از تیم استقلال به واسطه حکم بازیکن گابنی گل گهر بودند، اما به نظر می رسد آنها آشی را هم زدند که برای خود آنها داغتر خواهد بود! چرا که هشتگ پدیده گیت هواداران تیم های رقیب پرسپولیس، احتمالاً نه تنها استقلال را قهرمان لیگ برتر می کند بلکه سهمیه آسیایی پرسپولیس هم خواهد سوخت.

به گزارش دنیای معدن و به نقل از بتاکاپ، از شب گذشته هواداران تیم های ذی نفع در کسر امتیاز از پرسپولیس هشتگ پدیده گیت را ترند کرده اند

 

پس از این اتفاق و هشتگ و کارزاری که به وسیله باند رسانه ای نزدیک به پرسپولیس به راه افتاد، هواداران تیمهای رقیب نیز بیکار ننشستند و با پیش کشیدن بحث کسر ۶ امتیاز از پرسپولیس به واسطه عدم پرداخت بدهی به باشگاه پدیده در ۲ سال اخیر، به دنبال حق تیمهای خود هستند.

با توجه به نزدیکی امتیازات در جدول در صورت کسر ۶ امتیاز از پرسپولیس که حکم آن ماه هاست صادر شده ولی هنوز جنبه اجرایی به خود نگرفته، ۴ تیم پرسپولیس، فولاد، سپاهان و مس رفسنجان در ۵ هفته باقیمانده شانس کسب سهمیه آسیایی خواهند داشت.

در خبرها داشتیم رئیس کمیته استیناف در این خصوص با باشاه پدیده تماس گرفته و از وجود توافقنامه ای در خصوص پرداخت بدهی پرسپولیس به پدیده استعلام کرده که قائم مقام پدیده این موضوع را تکذیب کرد و مدعی شد برای احقاق حق خود مجبورند به AFC نامه بزنند که در آن صورت باشگاه پرسپولیس ولو کسب سهمیه آسیایی نه تنها جریمه مالی خواهد شد بلکه از لیگ قهرمانان آسیا نیز کنار گذاشته می شود چرا که پیشتر در مدارک ارسالی، وضعیت بدهی های خود را تسویه اعلام کرده بودند و اگر AFC متوجه شود دو سال است از عدم پرداخت این بدهی می گذرد، آنگاه تبعات سنگین تری برای باشگاه پرسپولیس رقم می خورد.

 

هر چه که هست، ظاهراً مسئولین استیناف قصد دارند برای جلوگیری از این آبروریزی که پای فدراسیون فوتبال ایران هم در آن گیر خواهد بود، رای صادره را به حالت اجرا در بیاورند تا عدالت در احکام انضباطی برقرار شود چرا که در صورت عدم کسر امتیاز از پرسپولیس مسلماً صدای تیمهای ذی نفع در خواهد آمد و معترض می شوند.

در صورت کسر ۶ امتیاز از پرسپولیس وضعیت امتیازی جدول رده بندی به شکل زیر در خواهد آمد:

 

استقلال ۵۷ امتیاز

پرسپولیس ۴۷ امتیاز

سپاهان ۴۶ امتیاز

فولاد ۳۹ امتیاز

مس رفسنجان ۳۸ امتیاز

 

با این تفاسیر در صورت اجرای حکم به نظر می رسد در فاصله ۵ هفته مانده به پایان لیگ، تیم استقلال تنها به ۵ امتیاز از ۵ بازی باقیمانده برای قهرمانی نیاز دارد و به نوعی می توان گفت این تیم قهرمان لیگ بیست و یکم شده است.

 

گفتنیست در اتفاقات اخیر، موضع انفعالی برخی رسانه ها به خصوص برنامه فوتبال برتر و شبهای فوتبالی در این خصوص جالب به نظر می رسد که هر روز در خصوص وضعیت نظام وظیفه دو بازیکن استقلال پیگیر بودند اما در این قضیه که حکمش ماه هاست صادر شده ولی اجرایی نشده، هرگز دست به پیگیری موضوع نزده و نمی زنند. در روزهایی که رسوایی کمک ۱۰ میلیاردی فدراسیون فوتبال به پرسپولیس محرز شده، اکنون فدراسیون نشینان باید پاسخگوی افکار عمومی باشند چرا باشگاه پرسپولیس علی رغم دریافت این مبلغ هنگفت، طلب پدیده را پرداخت نکرده است و رای کمیته استیناف ماههاست اجرایی نشده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید