227556

جدایی ۲ مهاجم استقلال در نیم فصل؟

دنیای معدن- تعداد زیاد مهاجمان در تیم استقلال تبدیل به یکی از معضلات شیرین فرهاد مجیدی در این فصل شده است.

 استقلال، صدرنشین کنونی رقابت‌های لیگ برتر، آماده می‌شود تا روز شنبه در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته به مصاف مس رفسنجان برود. دیداری دشوار که می‌تواند تاثیر زیادی در مسیر پیش روی استقلال در رقابت‌های نیم فصل داشته باشد.

به گزارش دنیای معدن، استقلال با فرهاد مجیدی در این فصل متفاوت ظاهر شده و آن قدر که در کار‌های دفاعی فعالیت کرده، کار‌های مهاجمان این تیم به چشم نیامده است. البته که این فرمول تا به الان برای این تیم جواب داده، چون استقلال فقط با دریافت ۳ گل در ۱۳ بازی، بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارد و فعلا هم که صدرنشین باقی مانده است. درست است که هواداران انتظار دارند این تیم با توجه به مهره‌هایی که در اختیار دارد هجومی و تماشایی‌تر بازی کند، ولی فرهاد فعلا ترجیح داده تمرکز تیمش در خط دفاعی را بالاتر ببرد.

 

گل نزدن زیاد و ارائه بازی‌های نه چندان هجومی تنها مشکل استقلال در این فصل برای خط حمله نیست، چون این تیم آن قدر مهاجم دارد که فرهاد مجیدی برای انتخاب از بین آن‌ها باید ساعت‌ها فکر کند. مشخصا که یک سرمربی یکی دو نفر را به عنوان مهاجم اصلی درنظر می‌گیرد و برای انتخاب اینکه چه کسی به عنوان بازیکن ذخیره به میدان برود، بسته به شرایط بازی تصمیم می‌گیرد.

با این حال ترافیک مهاجم در خط حمله استقلال آن قدر زیاد است که قاعدتا بازی به چند نفری نمی‌رسد؛ آرمان رمضانی، ارسلان مطهری، محمدرضا آزادی، امید قاسمی نژاد، امیرحسین حسین زاده و رودی ژستد، بازیکنانی هستند که توانایی بازی در پست مهاجم و البته بازی در پشت سر مهاجم را دارند. به این نفرات باید کوین یامگا هم اضافه شود که در صورت بهبود شرایط وریا غفوری، او از پست مدافع – هافبک راست جدا و به خظ حمله اضافه می‌شود.

فرهاد مجیدی در این فصل از ترکیب یامگا – ژستد در خط حمله استفاده کرده و این روز‌ها هم که دلخوش به زوج آرمان رمضانی و رودی ژستد شده است. همین اتفاق که در طول ۱۳ هفته رخ داده به خوبی نشان می‌دهد که جا برای عده‌ای دیگر از مهاجمان این تیم تنگ شده است. مهاجمانی همچون ارسلان مطهری و امین قاسمی نژاد که تصور نمی‌کردند در ترکیب استقلال جایی نداشته باشند. این دو خیلی کم به عنوان بازیکن اصلی وارد زمین شده و بیشتر به عنوان یار تعویضی آنهم با زمان بازی بسیار اندک در ترکیب استقلال در نیمه دوم به میدان فرستاده شده اند.

این مورد، اما حالا ظاهرا باعث شده تا دست کم این دو مهاجم از بین ۷ مهاجم کنونی استقلال به فکر جدایی از این تیم در نیم فصل باشند. مشخصا هر بازیکنی دوست دارد در تیمش فرصت بازی به دست بیاورد و ارسلان و امین هم از این قاعده مستثنی نیستند. درست است که مدیربرنامه‌های قاسمی نژاد به تازگی صحبت کرده و گفته او تا پایان فصل می‌ماند، ولی به نظر می‌رسد اگر پیشنهاد درخوری به دست او برسد که بداند قرار است به عنوان بازیکن فیکس بازی کند، به طور جدی به جدایی از استقلال فکر می‌کند.

ارسلان مطهری هم به تازگی نارضایتی اش از شرایط موجود را با حفظ تمام اصول حرفه‌ای گری نشان داده است. بعد از جدایی قایدی و شیخ دیاباته، ارسلان امید زیادی به فیکس بازی کردن در استقلال داشت، ولی در این فصل او عملا در مقایسه با فصل پیش و حضور قایدی و دیاباته کمتر بازی می‌کند. شایعه شده این بازیکن قرار است در نیم فصل از استقلال جدا شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید