227271

دروازه بان پرسپولیس سومین دروازه‌بان ۳ رقمی تاریخ لیگ برتر

دنیای معدن- حامد لک به آمار ۱۰۰ کلین‌شیت در تاریخ لیگ برتر دست یافت.

به گزارش دنیای معدن،  حامد لک با بسته نگه داشتن دروازه‌اش مقابل سپاهان موفق به ثبت صدمین کلین‌شیت خود در تاریخ لیگ برتر شد. این دروازه‌بان پس از مهدی رحمتی و رحمان احمدی سومین گلری است که به ۱۰۰ کلین‌شیت در تاریخ لیگ برتر دست یافته است.

دیدار با اصفهانی‌ها محل ۱۰۰ تایی شدن

حامد لک با تعداد بازی کمتری نسبت به رحمان احمدی ۱۰۰ کلین‌شیتی شد، ولی از مهدی رحمتی تعداد بازی بیشتری برای رسیدن به این آمار انجام داد. رحمتی که رکورددار بیشترین کلین‌شیت در تاریخ لیگ برتر است و بیشترین بازی را به عنوان دروازه‌بان انجام داده، نخستین سنگربانی است که به ۱۰۰ کلین‌شیت رسید. رحمتی این آمار را پس ۲۷۲ مسابقه و در لیگ دوازدهم و بازی با ذوب‌آهن موفق به ثبت آن شد.

رحمان احمدی در دویست و هشتاد و نهمین بازی خود و در لیگ هفدهم و بازی با ذوب‌آهن برای صدمین بار دروازه خود را بسته نگه داشت. حامد لک در دویست هفتاد و ششمین بازی در دیدار با سپاهان و مقابل تیمی که بیشترین کلین‌شیت را مقابل آن دارد به این رکورد رسید.

لک زودتر از احمدی صد تایی شد، ولی تنها ۴ بازی دیرتر از رحمتی به این آمار رسید. لک شروع خوبی در این دوره نداشت و تا هفته ششم موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود نشد که این آمار باعث شد تا از رحمتی عقب بماند و با تاخیر ۱۰۰ تایی شود.

۱۰ کلین‌شیت لک مقابل سپاهان

سپاهان بیشترین سهم را در ۱۰۰ کلین‌شیت حامد لک داشته است و این دروازه‌بان ۱۰ بازی مقابل این تیم گل نخورده است. سایپا دومین تیمی است لک بهترین آمار را برابر آن دارد و ۸ کلین‌شیت برابر این تیم داشته است. پیکان، ذوب‌آهن، صنعت نفت و پدیده تیم‌هایی هستند که لک ۶ مسابقه آن‌ها را در گلزنی ناکام گذاشته‌اند.

شاهین بوشهر، تیمی است که لک در مصاف با آن ضعیف‌ترین آمار را داشته است و در ۴ بازی مقابل این تیم هیچ وقت کلین‌شیت نداشت و به طور متوسط در هر بازی ۲.۲۵ گل خورده است. استقلال اهواز هم تنها تیمی است که لک بیش از یک بار با این تیم بازی کرده و هیچ وقت از آن گل نخورده است.

منبع: فوتبال ۳۶۰

 

دیدگاه تان را بنویسید