227119

عزیزی‌خادم: قاره آسیا به تیم ملی فوتبال ایران افتخار می‌کند/ آینده فوتبال فقط مردان نیست

دنیای معدن- رییس فدراسیون فوتبال گفت: ارزانترین صعود تیم ملی به جام جهانی در تاریخ فوتبال ایران در حال رخ دادن است.

به گزارش دنیای معدن - شهاب‌الدین عزیزی خادم در مراسم بازدید انسیه خزعلی، مشاور رییس جمهور در امور بانوان از تمرین تیم ملی فوتبال بانوان اظهار داشت: با وزیر صحبت کردم، جلسه‌ای در وزارت خارجه داشت و گفت در آستانه سفر خواهد آمد. همه به تیم بزرگسالان افتخار می‌کنند. انتخاب تیم ملی به عنوان تیم اول دنیا در سال ۲۰۲۱ بابت شکست ناپذیری در این سال جزو الطاف حق بود و دست ید الهی به ما کمک کرد. هیچ کس نمی‌تواند فراموش کند تیم ملی ۷ ماه پیش در چه شرایطی بود و حالا کجا هستیم.

وی افزود: امروز قاره آسیا به تیم ملی افتخار می‌کند که جزو تیم‌های بدون شکست در کنار آرژانتین قرار دارد. ما شکرگزار خداوند هستیم و جا دارد از کادر تیم ملی و بازیکنان تشکر کنم. ارزانترین صعود تاریخ در حال رخ دادن است و در رنکینگ هم اتفاقی افتاد که لطف الهی بود. فراموش نکنیم چه اتفاقی رخ داده است.

رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به موفقیت‌های تیم ملی بانوان خاطرنشان کرد: هم راستا با تیم مردان، بانوان هم تاریخ شکن بودند، آن هم مبتنی بر کار جمعی. فدراسیون با نگاه توسعه‌ای، تیم ملی زنان را که در رنکینگ جای نداشت و مسیر پر تلاطمی داشت را حمایت کرد. در گذشته تلاطم و نگاه قهقهرایی وجود داشت، اما باید کار‌های منظمی می‌کردیم. ما سعی کردیم تبعیض را به سطح نازلی کاهش دهیم.

عزیزی خادم در پایان گفت: آینده فوتبال فقط مردان نیست بلکه آینده فوتبال رده زنان، امید و تیم‌های پایه است. بر اساس آموزه‌های اسلامی نمی‌توانیم یک بخش را نبینیم. این‌ها انگیزه بانوان را مضاعف خواهد کرد. آرزوی بهترین‌ها را دارم.

 مریم ایراندوست هم در حاشیه مراسم گفت: اگر از بانوان حمایت شود، قطعا آن‌ها تاریخ سازی می‌کنند و فدراسیون فوتبال می‌تواند برای همه فدراسیون‌ها الگو باشد. من ۲۲ سال ورزش حرفه‌ای کرده‌ام و اردیبهشت ۱۴۰۰ برابری را دیدم. ما می‌خواهیم به جام جهانی صعود کنیم و از همه می‌خواهیم به ما انرژی مثبت بفرستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید