227118

توضیحات سرپرست تیم ملی فوتبال درباره دعوت طارمی به اردو و حواشی اخیر مهدوی‌کیا

دنیای معدن- سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان درباره زمان اردوی این تیم قبل از بازی با عراق و امارات و همچنین دعوت از مهدی طارمی و حواشی مهدی مهدوی کیا توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش دنیای معدن - مجتبی خورشیدی در حاشیه تمرین امروز تیم ملی بانوان با حضور مسئولان فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و معاون امور بانوان رئیس جمهور، درباره زمان آغاز اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان برای دو دیدار مقدماتی جام جهانی مقابل عراق و امارات اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*اردوی ما از ۳ بهمن با حضور بازیکنان داخلی شروع می‌شود. نفرات لژیونر هم از چهار بهمن که آغاز فیفا دی است به ما ملحق می‌شوند. با کسب سه امتیاز می‌توانیم صعود زودهنگامی به جام جهانی داشته باشیم. این موضوع می‌تواند از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تیم ملی، و پیگیری‌های فدراسیون فوتبال، تلاش بازیکنان و کادرفنی نشأت می‌گیرد و همه دست به دست هم دادند تا به این مهم دست پیدا کنیم. امیدوارم در همین بازی اول‌مان مقابل عراق سه امتیاز را کسب کرده و به جام جهانی صعود کنیم تا دل مردم شاد شود.

*آخرین وضعیت مهدی طارمی؟ ان شاءالله این موضوع حل شده و در اردو شاهد حضور طارمی هستیم.

*بازیکنان مصدوم تیم ملی؟ گروه پزشکی ما هر هفته وضعیت بازیکنان را هر هفته رصد کرده و با گروه پزشکی و خود بازیکنان در ارتباط هستند. همه این پیگیری‌ها ثبت می‌شود و امیدوارم در شروع اردو مصدوم نداشته باشیم و تمام نفرات در اختیار سرمربی تیم ملی باشند.

*حواشی اخیر مربوط به حضور مهدی مهدوی‌کیا؟ حوزه کاری من تیم ملی بزرگسالان است و در مقامی نیستم که بخواهم درباره مهدوی‌کیا صحبت کنم، اما می‌دانم وی بچه مسلمان، مذهبی و بچه هیاتی است. همه این مسائل را می‌دانند. اطلاعات من کامل نیست، اما شاید سوء تفاهم بوده است. همه ما که مهدوی‌کیا را می‌شناسیم می‌دانیم از لحاظ تدین از خیلی‌ها و حتی خود من جلوتر است.

*احتمالا سوء تفاهماتی وجود دارد، اما مهدوی‌کیا بچه ایران است و در قاموسش چنین مسائلی نمی‌گنجد که درباره اش چنین حرف‌هایی بزنند. امید داریم دید اهالی رسانه و مردم درباره این موارد واقع‌بینانه‌تر باشد. من نمی‌دانم و شاید اشتباهاتی صورت گرفته باشد، اما قطعا عمد نیست. همه ما ایرانی‌ها و مردم جهان درباره رژیم اشغالگر قدس موضع داریم. می‌بینیم فوتبالیست‌های مطرح جهان و اروپا از هر ملیتی کار و کودک‌کشی اسرائیل را محکوم می‌کنند.

*مهدوی‌کیا فرزند ایران است و ایرانی وجود ندارد که خودش را ایرانی بداند و موافق عملکرد رژیم صهیونیستی باشد. باید دیدگاه خود را عوض کرده و نگاه‌مان را تغییر بدهیم. مهدوی کیا جزو مفاخر فوتبال ما است و شاید سال‌ها طول بکشد تا بازیکنی مثل وی به فوتبال ما بیاید. همه می‌دانیم از لحاظ اخلاقی و ارزشی مهدوی کیا در چه سطحی است.

*دعوت علی علیپور به اردوی تیم ملی؟ اصلا از این مورد اطلاعی ندارم. طبق لیستی که اسکوچیچ به ما می‌دهد، نامه‌ای به باشگاه‌ها می‌فرستیم و آن‌ها را دعوت می‌کنیم. وی هنوز به ایران نیامده است. ۸ یا ۹ ژانویه قرار است به کشورمان بیاید. وی باید لیست را به ما بدهد تا ما ببینیم علیپور دعوت شده یا خیر، اما فعلا در این مورد اطلاعی ندارم. اولین بار هم است چنین موضوعی را می‌شنوم، اما قطعا هر کسی حقش باشد به اردو دعوت می‌شود.

*حل مشکل البسه تیم ملی؟ طبق رایزنی‌های عزیزی‌خادم با تولیدی مجید و ساعدی فر، مشکل البسه حل شده و دست کم تیم ملی از این لحاظ دغدغه‌ای ندارد. قرار است برای چهار بازی باقی‌مانده از لباس‌های این تولیدی استفاده کنیم. ساعدی فر واقعا کمک کرد و حاضر شد در این شرایط به تیم ملی کمک کند. از هر ایرانی چنین انتظاری می‌رود و وی که در گذشته حسن نیت خود را به تیم ملی نشان داده طبق صحبت با عزیزی خادم بازهم حاضر شد کمک کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید