224368

جنگ یحیی با اسکوچیچ برای امیری/ سرمربی ها کدام پیروز می شود: تیم ملی یا پرسپولیس؟

دنیای معدن- وحید امیری تنها بازیکن لیگ برتر ایران محسوب می‌شود که در ترکیب اصلی تیم ملی ایران بازی می‌کند.

به گزارش دنیای معدن، ترکیب اصلی تیم ایران برابر لبنان نشان می دهد ۱۰ لژیونر کشورمان در کنار وحید امیری فیکس بازی کردند و همین بازیکن شاغل در لیگ داخلی، ستاره ما در این دیدار دراماتیک بود.

وحید امیری که در نیمه اول دیدار با لبنان مثل چهار دیدار اخیر مرحله مقدماتی جام جهانی با حضور در پست دفاع چپ بازی را آغاز کرده بود از دقیقه ۶۰ و پس از ورود میلاد محمدی، یک خط به جلو رفت و وینگر چپ شد که حضورش در این منطقه شکل هجومی ایران را بهتر از قبل کرد.

چپ‌پای ملی‌پوش پرسپولیس در دقیقه ۹۱ با توپ‌گیری در میانه زمین از بازیکن لبنان یک حمله را تدارک دید که پاس در عمق او و اشتباه مدافع حریف، توپ را به سردار آزمون رساند تا گل اول ایران به ثمر برسد و بازی گره ‌خورده مقابل لبنان به تساوی کشیده شود.

امیری که خستگی‌ناپذیری و جنگندگی او در مسابقات باشگاهی و ملی زبانزد همه سرمربیان‌اش بوده است در دقیقه ۹۵ با یک استارت سریع از جناح چپ، ارسال کوتاهی به مقابل محوطه شش قدم انجام داد تا دوباره سردار آزمون را در موقعیت گلزنی قرار بدهد که این سانتر او به شکل دیگری تبدیل به گل شد.

 

ارسال امیری از سمت چپ و ضربه دفع شده سردار آزمون قبل از بیرون آمدن از محوطه جریمه روی پای احمد نوراللهی نشست تا این بازیکن با شوت محکم دروازه لبنان را باز کند و گل دوم و پیروزی‌بخش تیم ملی را به ثمر رساند.

وحید امیری به اعتقاد اغلب کارشناسان و رسانه ها بهترین بازیکن تیم ملی در دیدار مقابل لبنان بود که روی هر دو گل ارزشمند ایران تأثیر مستقیم داشت.

حالا پیش بینی می شود وحید امیری در دیدار با سوریه هم ۹۰ دقیقه فیکس در ترکیب تیم ایران به میدان برود و ۳ روز بعد از این مسابقه (۲۸ آبان ماه جاری) در رفسنجان برای پرسپولیس بازی کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید