225983

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در گفت و گوی اختصاصی با «دنیای معدن» مطرح کرد:

اگر مجوز می خواهید، خوراک را تامین کنید

دنیای معدن - صبا نمایشی: توازن در زنجیره فولاد از موضوعات مهمی است که از سوی وزارت صمت دنبال می شود و در ادامه تلاش می کند با عرضه کامل زنجیره در بورس کالا قیمت ها را شفاف و توزیع سود را عادلانه کند.

البته تغییر عنوان معاونت معدنی می تواند خبر از تغییرات رویکردی بدهد. از سویی دیگر کارنامه بورسی محتشمی پور نیز می تواند به عرضه زنجیره در بورس کالا سرعت بخشیده و به شفافیت قیمت ها کمک کند. اما در این بین عنوان معاونت معدنی نیز پس از انتصاب وی تغییر کرد.

سیف اله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت درباره تغییر عنوان معاونت معدنی و تاثیر آن بر رویکرد های اجرایی  وزارت صمت برای بخش معدن و صنایع معدنی، در گفت و گو با «دنیای معدن»‌، اظهار کرد: معاونت قبلی به قوت خود باقی است تنها بحث فرآوری مواد به آن اضافه شده است.

وی افزود: در بخش اضافه شده مدیریت برخی کالاها همچون پتروشیمی به این قسمت انتقال داده می شود. بعید است تغییرات خارصی در معاونت معدنی در رویکردها ایجاد شود.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت همچنین با اشاره به موضوع صدور مجوز ها بیان کرد: توازنی را که برای زنجیره فولاد  و افق 1404 در اختیار داریم  همچنان برقرار است. اگر کسی به دنبال مجوز جدید است باید خوراک را داشته باشد. در غیر این صورت به هیچ عنوان مجوز برای آنها صادر نمی شود.

اما موضوع دیگری که وزارت صمت به دنبال آن است، بحث رفع محدودیت های گازی برای تولیدکنندگان فولاد بوده تا بتوانند تولید در زمستان را با کمترین چالش پیش ببرند.

وی همچنین با اشاره به تعامل وزارت صمت و نفت برای رفع محدودیت های گازی برای فولادی ها در زمستان، اظهار کرد: تقسیم بندی هایی درباره سوخت انجام و به وزارت نفت ابلاغ شده تا واحدهای سیمانی و فولادی کمترین آسیب را از این موضوع ببینند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه تان را بنویسید