251871

فلز سرخ ۹‌هزار دلاری شد

دنیای معدن: اقبال به معامله‌‌‌گران فلز سرخ بازگشت؛ تضعیف شاخص دلار آمریکا و احتمال کاهش تولید مس تصفیه‌شده از سوی چینی‌‌‌ها باعث شد تا فلز سرخ در معاملات بورس فلزات لندن تا سقف نرخ سالانه صعود کند و این فلز در معاملات کامکس آمریکا به سقف قیمت ۱۱ماه اخیر خود برسد.

به گزارش «دنیای معدن»، مس در معاملات آتی بورس فلزات لندن تا میانه روز جمعه پانزدهم مارس با ثبت رشد نرخ روزانه یک‌درصدی به کانال قیمتی ۹‌هزار دلاری صعود کرد و با نرخ ۹‌هزار و ۱۳دلار به ازای هر تن به فروش رفت. این در حالی بود که این فلز در معاملات آتی کامکس آمریکا نیز رشد نرخ روزانه ۱.۸درصدی را ظرف روز پانزدهم مارس به ثبت رساند و با نرخ ۴.۱۱دلار به ازای هر پوند به فروش رفت.

فلز سرخ در معاملات آتی بورس فلزات لندن در سقف نرخ سالانه معامله شد. مس در روز پانزدهم مارس با نرخ ۹‌هزار و ۱۳دلار به ازای هر تن معامله شد که این رقم بیشترین بهای فروش این فلز پس از ۲۳مارس سال گذشته میلادی بود. همچنین این فلز در معاملات آتی کامکس آمریکا به بیشترین نرخ پس از آوریل ۲۰۲۳ صعود کرد. کارخانه‌‌‌های چینی به دلیل کاهش کنسانتره تصمیم به کاهش تولید در واحدهای غیرسودآور گرفته‌‌‌اند. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که قیمت کنسانتره مس به پایین‌ترین حد خود در یک‌دهه اخیر رسید و بر سودآوری کارخانه‌های ذوب تاثیر گذاشت. اگرچه محدودیت خاصی برای تولید ایجاد نشده است، هر کارخانه ذوب عملیات را ارزیابی کرده و در صورت نیاز تنظیمات را انجام خواهد داد. علاوه بر این، این نشست به استراتژی‌‌‌های جایگزین بالقوه مانند افزایش استفاده از تاول مس برای کاهش اتکا به کنسانتره سنگ مس در فرآیندهای تولید پرداخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید