238186

مدیرکل صمت جنوب کرمان:

کارخانه فرآوری مس با ایجاد ۴۰۰ شغل افتتاح می شود

دنیای معدن: مدیرکل صمت جنوب کرمان از بهره برداری کارخانه پنجاه و پنجمین کارخانه صنایع معدنی درجنوب کرمان خبرداد.

به گزارش دنیای معدن، مدیرکل صمت جنوب کرمان به همراه نماینده مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد از محل اجرای کارخانه فرآوری مس در روستای مطاع از توابع بخش اسماعیلی شهرستان جیرفت بازدید کرد.

مسلم مروجی فرد در حاشیه این بازدید با بیان اینکه این کارخانه پنجاه و پنجمین کارخانه صنایع معدنی احداث شده در جنوب کرمان خواهد بود، افزود: در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" نام گذاری شده است؛ احداث این کارخانه به اشتغال جوانان و توسعه و پیشرفت جنوب کرمان کمک شایانی خواهد کرد.

او با بیان اینکه این کارخانه به عنوان پنجمین کارخانه فرآوری مس جنوب کرمان، از بزرگترین کارخانه های فرآوری مس در این منطقه خواهد بود، گفت: کارخانه فرآوری مس مطاع با سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد ریال و زمینه اشتغال برای ۴۰۰ نفر بهمن ماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

مدیرکل صمت جنوب کرمان بیان کرد: در جنوب کرمان ۵۵ جواز کارخانه صنایع معدنی با سرمایه گذاری ۸۵۳۶ میلیارد تومان و اشتغال ۵۵۶۹ نفر صادر شده است که این کارخانه های صنایع معدنی باعث ایجاد تحولی بزرگ در جنوب کرمان خواهند شد.

مروجی فرد تصریح کرد: با برنامه ریزی و رایزنی های انجام شده با سرمایه گذاران بزرگ کشور، در دولت مردمی آیت الله رئیسی، محرومیت و بیکاری از چهره جنوب کرمان با احداث کارخانه های متعدد صنعتی و معدنی زدوده خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید