233453

شناسایی ۲۴ محدوده معدنی امید بخش در پهنه سونگون ـ تکاب

دنیای معدن- سرپرست معاونت امور معادن و فرآوری مواد معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: با پایان یافتن مرحله مطالعاتی پهنه سونگون _ تکاب ۲۴ محدوده اکتشافی امید بخش در این پهنه شناسایی شده است.

به گزارش دنیای معدن، جلال دسترنج با بیان اینکه با پایان یافتن مرحله مطالعاتی پهنه سونگون _ تکاب ۲۴ محدوده اکتشافی امید بخش در این پهنه شناسایی شده است، گفت: نتیجه حاصل از مطالعات مقدماتی این پهنه شناسایی ۲۴ محدوده اکتشافی به مساحت۴۶.۴۲۴ کیلومتر مربع می‌باشد که با پایان مرحله مقدماتی، مرحله مطالعات تکمیلی این محدوده‌ها در سال‌های آینده آغاز خواهد شد.

دسترنج می گوید: با توجه به تفاهم نامه بین اداره کل صمت و سازمان ایمیدرو مقرر شده است که برای بهره برداری و فرآوری از این محدوده‌های اکتشافی در استان بیش از هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط ایمیدرو صورت پذیرد.

سرپرست معاونت امور معادن و فرآوری مواد معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: عمده مواد معدنی شناسایی شده در این پهنه: طلا، نقره، آنتیوان، آهن، خاک نسوز، بوکسیت، لاتریت، باریت، سرب و روی می‌باشد.

دسترنج می گوید: با توجه به تفاهم نامه‌های منعقد شده بین استان آذربایجان غربی و سازمان ایمیدرو مقرر شده است علاوه بر سرمایه گذاری از سوی ایمیدرو در محدوده‌های اکتشافی استان در زمینه ایجاد واحد‌های فرآوری مواد معدنی بخصوص ۲ واحد سنگبری بزرگ مقیاس، خاک نسوز و دیگر واحد‌های مورد نیاز استان نیز با سرمایه گذاری۶۰۰۰میلیاردی از سوی ایمیدرو جهت جلوگیری از خروج مواد معدنی بصورت خام از استان صورت گیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید