228001

معان وزیر صمت:

ظرفیت‌های امید بخش معدنی در سیستان و بلوچستان وجود دارد

دنیای معدن: معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود ظرفیت‌های امیدبخش معدنی در سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت‌های فرامرزی این استان پهناور مورد توجه ویژه دولت است.

به گزارش دنیای معدن، رضا محتشمی پور در حاشیه بازدید از معدن و کارخانه فرآوری مس سیاسترگی در شمال سیستان و بلوچستان اظهارداشت: برنامه‌ای که طی این مدت در دولت سیزدهم دنبال کردیم، حضور میدانی در استان‌های مختلف است تا ضمن بررسی مسائل آن‌ها از نزدیک تجربیات فعالان این عرصه و مسائل حوزه معادن را بدون واسطه از زبان کارشناسان بشنویم و با توانمندی‌های مناطق آشنا شویم.

وی با بیان اینکه حضور میدانی در سیستان و بلوچستان یکی از این برنامه‌ها بود خاطرنشان کرد: به واسطه ظرفیت‌های خوبی که در بخش معادن در این استان وجود دارد یک افق امیدبخشی را پیش روی این خطه می‌بینیم و یکی از جبهه‌های اصلی کار در سال‌های آینده است.

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: محرومیت‌های سیستان و بلوچستان در سایر بخش‌ها هم نگاه را بیشتر به سمت معدن معطوف می‌کند خوشبختانه مشکل عدم هماهنگی و تعارض بین دستگاه‌ها هم در این خطه خیلی کم است که با توجه به این مهم خیلی امیدوارتر شدیم.

وی با بیان اینکه رشدی که سیستان و بلوچستان طی سال‌های اخیر در حوزه معدن داشته اگر با همین سرعت ادامه پیدا کند شاهد شکوفایی آن خواهیم بود افزود: در حوزه فعالیت‌های فرامرزی معدنی هم پتانسیل‌های خوبی در نزدیک مرزهای استان وجود دارد که اگر قرار باشد در این بخش هم کار کنیم با تکیه بر ظرفیت‌های این استان خواهد بود چرا که این ظرفیت وجود دارد و در آینده هم توسعه پیدا خواهد کرد فرصتی که امیدوارکننده است.

 معدن مس سیاستراگی در ۱۸۲ کیلومتری شمال غرب زاهدان واقع شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید