252321

ساخت ابر پروژه فولاد استان همدان با ۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری

دنیای معدن- مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان همدان از ساخت ابر پروژه فولادی در شهرستان کبودرآهنگ خبر داد و گفت: سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد ریالی در این واحد صنعتی گامی بلند در جهت تکمیل زنجیره تولید فولاد در استان است.

به گزارش دنیای معدن، احمد شانیان روز شنبه در بازدید از روند احداث "مجتمع نورد نگارین پولاد ماد" با بیان اینکه این مجتمع تولیدی تاثیر بسزایی در تحقق جهش تولید و لبیک به بیانات رهبر معظم انقلاب دارد تصریح کرد: این ابر پروژه فولادی صنعت استان را در ریل توسعه و تحول اقتصادی شتاب می دهد.

وی اظهار کرد: این مجتمع یکی از بزرگترین پروژه های تاریخ استان در حوزه تولید محسوب می شود که با حمایت دولت سیزدهم با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

مدیرکل‌صمت استان همدان با اشاره به اینکه این مجتمع با استفاده از بروزترین تکنولوژی های روز دنیا جز صنایع سبز کشور محسوب خواهد شد گفت: آب مورد نیاز این ابرپروژه از پسآب فاضلاب شهری تامین خواهد شد.

شانیان افزود: این مجتمع فولادی در شهرک صنعتی ویان شهرستان کبودرآهنگ واقع شده و میلگرد کلاف و شاخه تولید می کند که از محصولات پرمصرف در صنایع مختلف کشور محسوب می شود و در عرصه صادرات نیز اهمیت ویژه ای دارد.

وی با تاکید بر تکمیل و توسعه صنایع فولادی در استان همدان خاطرنشان کرد: بهره برداری و راه اندازی این واحد صنعتی برای ۳۰۰ نفر از جوانان این خطه اشتغال ایجاد می کند.

استان همدان حدود هزار و ۲۰۰ واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید