251783

با ورود دستگاه قضایی صورت گرفت؛

جلوگیری از بیکاری هزار و ۵۰۰ کارگر در صنعت فولاد

دنیای معدن- رییس کل دادگستری هرمزگان از حل اختلاف ۱۸ ساله شرکت فولاد هرمزگان با ورود دستگاه قضایی و جلوگیری از بیکاری هزار و ۵۰۰ کارگر خبر داد.

به گزارش دنیای معدن، مجتبی قهرمانی گفت: در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه و اجرای ماموریت‌های سند تحول قضایی و تحقق شعار سال، با ورود دادگستری استان به موضوع اختلاف شرکت فولاد هرمزگان و شاکی خصوصی تلاش کرد ضمن مدیریت موضوع از تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران جلوگیری کند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان بیان داشت: با شکایت شاکی خصوصی و صدور حکم دادگاه، شرکت فولاد هرمزگان در سال ۱۳۸۳ محکوم به خلع ید ۳ دانگ از ۶ دانگ یکی از اراضی تحت تملک این شرکت شد و حکم صادره نیز قطعیت پیدا کرد.

وی افزود: با ارجاع پرونده به معاونت حقوقی رای صادره قطعی و تقاضای اعاده دادرسی در مرجع مربوطه رد شد.

قهرمانی ادامه داد: پس از رد درخواست اعاده دادرسی، به دلیل حساسیت موضوع و اشتغال هزار و ۵۰۰ نفر در شرکت فولاد هرمزگان و جلوگیری از تعطیلی کارخانه، به دادستان مرکز استان ماموریت داده شد تا موضوع صلح و سازش بین طرفین پرونده را در دستور کار قرار دهد.

رییس کل دادگستری هرمزگان عنوان کرد: در همین زمینه جلسه‌ای با حضور طرفین، وکلا و نمایندگان حقوقی پرونده برگزار و مقرر شد شرکت فولاد هرمزگان مبلغ چهارصد و پنجاه میلیارد ریال را به عنوان بهای زمین اختلافی پرداخت کند و شاکی پرونده نیز رضایت خود را مبنی بر مختومه شدن پرونده اعلام کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید