251197

مدیرعامل شرکت «مجتمع فولاد خراسان» در دیدار با رئیس دانشگاه نیشابور

ارتقای پیوند صنعت و دانشگاه در نیشابور مستلزم هماهنگی در توسعه دانشگاهی و صنعتی است

دنیای معدن: مدیرعامل شرکت «مجتمع فولاد خراسان» در حاشیه بازدید از حوزه‌های برگزاری دهمین آزمون استخدامی این شرکت، اظهار داشت: تعامل بزرگ‌ترین قطب صنعت شرق کشور با دانشگاه‌های نیشابور و دانشگاه آزاد فرصتی است که هم‌ برای دانشگاه و هم‌ برای صنعت می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کند.

به گزارش دنیای معدن، طهمورث‌ جوان‌بخت پیش از ظهر جمعه ۲۷ بهمن در نشستی با رحمانی‌دوست رئیس دانشگاه نیشابور، افزود: توسعه دانشگاه‌های نیشابور با در نظر گرفتن نیاز صنایعی که در منطقه مستقر است و ظرفیت‌هایی که در حال ورود به مدار تولید است، رسالتی است که باید در چشم‌انداز  توسعه دانشگاهی و تعریف رشته‌ها و ایجاد فرصت‌های آموزشی قرار گیرد تا آثار آن در حوزه تولید، اشتغال و نوآوری هم دیده شود.

طهمورث‌ جوان‌بخت پیش از ظهر جمعه ۲۷ بهمن در نشستی با رحمانی‌دوست رئیس دانشگاه نیشابور، افزود: توسعه دانشگاه‌های نیشابور با در نظر گرفتن نیاز صنایعی که در منطقه مستقر است و ظرفیت‌هایی که در حال ورود به مدار تولید است، رسالتی است که باید در چشم‌انداز  توسعه دانشگاهی و تعریف رشته‌ها و ایجاد فرصت‌های آموزشی قرار گیرد تا آثار آن در حوزه تولید، اشتغال و نوآوری هم دیده شود.

وی با بیان این که یکی از مزیت‌های استقرار صنعت فولاد در هر منطقه، موضوع اشتغالزایی است افزود: اگر طرح‌های توسعه‌های فولاد خراسان به نتیجه نهایی برسد، بخش عمده نیاز نیشابور را به اشتغال پوشش خواهد داد و معضل بی‌کاری تا حد زیادی در منطقه برچیده خواهد شد.

جوان‌بخت افزود: توسعه‌های زیر سقف و‌ نیز کارخانه کنسانتره‌سازی سنگان ضمن تکمیل زنجیره تولید (از معدن‌ تا محصول نهایی) و افزایش ظرفیت‌های موجود، علاوه بر اشتغال‌زایی قابل توجه مستقیم و غیر مستقیم، تاب‌آوری و توسعه‌های آینده صنعت را در شرق کشور تضمین خواهد کرد.

رئیس دانشگاه نیشابور در این نشست با قدردانی از ارتباط سازنده مدیریت فولاد خراسان، بر آمادگی دانشگاه نیشابور برای همکاری در پوشش نیازهای پژوهشی و فنی صنایع نیشابور به ویژه صنعت بزرگ فولاد تأکید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید