250836

دنیای معدن گزارش می دهد:

درامد فروش محصولات فولاد خوزستان در ۱۰ ماهه امسال ۴۶.۳ درصد افزایش یافت

دنیای معدن-آمارهای فروش محصولات فولاد خوزستان در دوره ۱۰ ماهه امسال رقم ۵۹ هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان را نشان می دهد که نسبت به دوره مشابه پارسال رشد ۴۶.۳ درصدی دارد.

به گزارش خبرنگار دنیای معدن، حجم فروش کل محصولات دومین فولاد ساز کشور ( فولاد میانی، آهن اسفنجی و گندله)  در بازار داخلی طی مدت ۱۰ ماهه ۱۴۰۲ به رقم دو میلیون و ۵۰۶ هزار و ۷۸۵ تن رسید که در مقایسه با ۱۰ ماهه منتهی به دیماه ۱۴۰۱ جهش ۱۹ درصدی یافت.

فولاد خوزستان در ۱۰ ماهه امسال یک میلیون و ۲۰۱ هزار و ۲۱۹ تن شمش فولادی مورد نیاز بازار داخلی را تامین کرد که نسبت به ۱۰ ماهه ابتدایی سال گذشته ۱۲.۶ درصد رشد را ثبت کرد.

آمارهای مورد بررسی گویای آن است که حجم فروش داخلی و صادراتی محصولات دومین فولاد ساز کشور در مدت ۱۰ ماهه امسال به رقم سه میلیون و ۳۲۳ هزار و ۶۷۸ تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۳.۷ درصدی را نشان می دهد.

همچنین فولاد خوزستان در دوره این گزارش به میزان ۷۸۲ هزار و ۷۳۸ تن نیاز بازار داخل را به تختال تامین کرد که نسبت به ۱۰ ماهه ۱۴۰۱ رشدی به میزان ۱۲.۵ درصد را نشان می دهد.

ایران اکنون دهمین فولاد ساز کشور است که انتظار می رود تا پایان امسال حدود ۳۲ میلیون تن فولاد تولید کند.

پیش بینی شده براساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ ظرفیت تولید فولاد کشور به رقم ۵۵ میلیون تن برسد و اکنون حدود ۴۵ میلیون تن اعلام شده است.

امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان پیش از این اعلام کرد : ظرفیت تولید زیر سقفی این شرکت از ۳.۸ میلیون تن فعلی تا پایان ۱۴۰۲ با اجرای طرح های توسعه به ۶ میلیون تن خواهد رسید.

راه اندازی ماشین ریخته گری اسلب عریض، تولید شمش فولادی در فولاد شادگان ( خوزستان ) از جمله طرح های توسعه ای و در دست اقدام این مجتمع فولاد سازی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید