250590

تاکید معاون وزیر صمت به توسعه زیرساخت‌های معادن کشور

دنیای معدن-معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت:توسعه زیرساخت‌های معادن به ویژه در حوزه برق‌رسانی و جاده‌سازی از سیاست‌های اصلی ایمیدرو در نقاط مختلف کشور است.

به گزارش دنیای معدن، محمدرضا موثقی‌نیا یکشنبه در بازدید از طرح درحال ساخت گندله آهن خرامه و مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز اظهار کرد: ضرورت دارد همه متولیان به منظور تسریع در روند بهره‌برداری طرح گندله آهن خرامه، با هم‌افزایی و فراسازمانی در کوتاهترین زمان ممکن و به صورت اثر بخش کار را به نتیجه پایدار برسانند.

معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: در دولت و ایمیدرو از صنعت فولاد حمایت می‌کنیم تا فناوری در تولید فولاد داخلی شود و خوداتکا شویم و بتوانیم طراحی و مدیریت فناوری را خودمان انجام دهیم.

وی اضافه: تلاش‌های شما در فولاد نی‌ریز به منظور اهداف نظام و شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید است و ضرورت دارد فولاد غدیر نی‌ریز با تمام ظرفیت در جهت افزایش تولید در بخش‌های مختلف تلاش کند تا سایر طرح‌ها به زودی فعال شود.

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران توسعه زیرساخت‌های معادن به ویژه در حوزه برق‌رسانی و جاده‌سازی را از سیاست‌های اصلی ایمیدرو در نقاط مختلف کشور نام برد و ابراز امیدواری کرد تا روند آماده‌سازی این مسیر تسریع شود.

[تاکید معاون وزیر صمت به توسعه زیرساخت‌های معادن کشور]

افتتاح تصفیه‌خانه پساب صنعتی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز اظهار کرد: بهره‌برداری از پروژه بازچرخانی پساب صنعتی در فولاد غدیر نی‌ریز(تصفیه‌خانه پساب صنعتی) با میزان سرمایه‌گذاری ۱۸۵ میلیارد تومان و اشتغال ۳۵ نفر جهت استفاده بهینه از آب و در راستای بهبود شرایط زیست محیطی با حضور معاون وزیر صمت انجام شد.

حمیدرضا ایزدی ادامه داد: تصفیه پساب صنعتی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز با ظرفیت تولید ۱۸۱۴ متر مکعب بر روز و ریکاوری ۹۳ درصد و با هزینه ۲.۶۵۰ میلیون یورو (۵۰ میلیارد تومان) در مدت زمان ۴۰ ماه به بهره‌برداری رسید که این فرآیند تصفیه پساب صنعتی در دو بخش پیش‌تصفیه و تصفیه به صورت شیمیایی انجام می‌شود.

وی در جریان بازدید از طرح درحال احداث تولید گندله آهن خرامه گفت: کارخانه گندله‌سازی گهر فرزانگان خرامه در زمینی به مساحت ۹۹ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ هزار میلیارد ریال با تولید گندله سنگ آهن به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در سال با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۲ درصد درحال ساخت است که در زمان بهره‌برداری بیش از ۴۵۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

ایزدی با اشاره به اینکه کاربرد محصولات تولیدی فولاد خرامه تولید آهن خام در کوره بلند و تولید آهن اسفنجی است افزود: ضرورت اجرای این طرح ایجاد اشتغال، رفع محرومیت و ایجاد رونق اقتصادی است.

بیشتر بخوانید

بهره برداری از صنایع مادر، تاثیر شگرفی بر اقتصاد شهرستان خرامه دارد

پروژه گندله‌سازی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز فارس کلنگ زنی شد

خرامه و سروستان فارس در مسیر صنعتی شدن؛ از ظرفیت‌ها تا چشم‌اندازها

ایزدی در خصوص شرکت فولاد غدیر نی‌ریز یادآور شد: این شرکت با تولید آهن اسفنجی با ظرفیت سالانه ۸۰۰ هزارتن در حال فعالیت است که طرح توسعه آن هم در فاز اول شمش فولادی( فولاد خام ) با ظرفیت ۸۰۰ هزارتن، اشتغال ۵۶۰ نفر، سرمایه‌گذاری ۱۱۰ هزار میلیارد ریال با کاربرد تولید انواع صنایع فلزی شامل صنایع خودرو، هوافضا، نظامی و ساختمانی با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد در حال ساخت است.

مدیرکل صمت فارس با اشاره به اولویت‌های حرکت به سمت توسعه پایدار و تکمیل زنجیره ارزش در فولاد و افزایش بهره‌وری در فرآیند تولید جهت تداوم حضور در این صنعت اثربخش در اقتصاد کشور گفت: فاز دوم طرح توسعه در فولاد غدیر نی‌ریز(گندله‌سازی) در زمینی به مساحت ۹ هکتار با ظرفیت سالیانه ۲.۵ میلیون تن و ایجاد اشتغال بیش از ۱۴۰ نفر با سرمایه گذاری ۲۱ هزار میلیارد ریال، همچنین فاز سوم طرح توسعه آهک پخته شده (کلسینه شده) با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن و سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۶۰ نفر در زمینی به مساحت ۵ هزار متر مربع در حال ساخت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید