250148

بازدید مدیرعامل فولاد هرمزگان از روند معاینات ادواری کارکنان

دنیای معدن-مدیرعامل به همراه هیئت مدیره و تعدادی از معاونان فولاد هرمزگان، از مرکز بهداشت شرکت و روند معاینات ادواری طب کار کارکنان بازدید کردند.

به گزارش دنیای معدن از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، طبق ماده ۹۲ قانون کار، کارفرما ملزم به اجرای معاینات ادواری طب کار برای کارمند یا کارگر خود است. از این رو، معاینات ادواری یکی از انواع معاینات شغلی در زمینه طب کار محسوب می‌شود و به دلیل پیشگیری ثانویه بسیار رایج و پر کاربرد بوده و بازه زمانی انجام این معاینات یکسان و اکثرا یک ساله است.

معاینات ادواری مانند بیمه عمر عمل کرده و باعث شده تا قبل از بازنشستگی از بروز هر گونه از کارافتادگی پیشگیری شود. به دلیل اهمیت بالای معاینات، پزشکان متخصص طب کار آن را انجام می‌دهند. از اهداف معاینات ادواری می‌توان به مواردی همچون شناسایی بیماری در مرحله قابل درمان و عوارض کار، پیشگیری از انتقال بیماری های مسری، تغییر یا اعمال محدودیت شغل برای افراد بیمار، کاهش هزینه درمان، بررسی عوامل زیان‌آور محیط کار و…. اشاره کرد.

از آنجا که صنعت فولاد یکی از مشاغل سخت محسوب می‌شود، بنابراین انجام معاینات ادواری کارکنان ضرورتی دوچندان می‌یابد. به همین منظور، عطاالله معروفخانی مدیرعامل، محسن تابش و محمدرضا بنائیان اعضای هیئت مدیره به همراه تعدادی از معاونان با حضور در مرکز بهداشت شرکت، ضمن بازدید از این مرکز، روند معاینات ادواری را مشاهده کردند. همچنین در این بازدید، علی‌اکبر محمودصالحی، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت توضیحاتی در خصوص روند معاینات ادواری کارکنان، وضعیت کارکنان از نظر طب صنعتی و برخی چالش‌ها و نقاط قوت را مطرح کرد و هیئت مدیره در جریان روند این موضوع قرار گرفتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید