250135

فعالیت ۲۷ واحد تولید فولاد در آذربایجان شرقی

دنیای معدن-رئیس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی گفت: تعداد ۲۷ واحد تولید فولاد با ظرفیت ۵ میلیون تن و اشتغال ۸ هزار نفر در سطح استان فعالیت می کنند.

به گزارش دنیای معدن؛ مرکز آذربایجان شرقی عظمایی در بازدید از واحدهای تولید فولاد در شهرک صنعتی شهید سلیمی گفت: واحد‌های تولید فولاد پیشران و توسعه صنایع هستند و خوشبختانه سرمایه گذاری‌های بسیار خوبی در سال‌های اخیر در حوزه تولید فولاد صورت گرفته است. 

رئیس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی افزود: تعداد ۲۷ واحد تولید فولاد با ظرفیت ۵ میلیون تن و اشتغال ۸ هزار نفر در سطح استان فعالیت می کنند که تولیدات آنها علاوه بر تامین نیاز داخلی به بازار‌های خارجی نیز ارسال می‌شود. 

وی افزود: مشکل عمده واحد‌های تولید فولاد تامین به موقع مواد اولیه ، شمش و ورق‌های فولادی است و ۱۲ واحد تولیدی مستقیما وابسته به تامین ورق از فولاد مبارکه هستند. 

رئیس سازمان صمت استان آذربایجان شرقی گفت: سهم اختصاصی مواد اولیه صنایع فولادی استان ناکافی است و متناسب با ظرفیت ایجاد شده نیست و در صدد هستیم سهم مواد اولیه مورد نیاز صنایع فولادی استان را برای تامین مواد اولیه و پوشش کامل ظرفیت تولید محقق کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید