249653

گزارش عملکرد فولادی‌ها در ۸ ماهه امسال/ بیشترین حجم تولید مربوط به گندله سنگ‌آهن

دنیای معدن: تولید انواع محصولات زنجیره فولاد و آهن کشور در هشت ماهه امسال تقریبا تفاوت چندانی با میزان تولید آن‌ها در مدت مشابه سال گذشته نداشته، اما بیشترین رشد تولید در مقایسه آماری متعلق به گندله سنگ‌آهن با ۱۱ درصد بیش از میزان تولید در سال جاری است.

به گزارش دنیای معدن، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه تولید گندله سنگ‌آهن بیشترین رشد تولید را نسبت به هشت ماهه ابتدایی سال گذشته و البته بیشترین حجم تولید را هم طی این مدت نسبت به سایر اقلام زنجیره فولادی کشور داشته است؛ طی این مدت ۴۰ میلیون و ۳۰۱ هزار تن گندله سنگ‌آهن تولید شده که نسبت به ۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن تولیدی در مدت هشت ماهه سال ۱۴۰۱ رشد ۱۱ درصدی را ثبت کرده است.

پس از آن در هشت ماهه ابتدایی سال جاری ۲۵ میلیون و ۴۵۹ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده که ۵.۴ درصد بیشتر از میزان تولید آن (۲۴ میلیون و ۱۵۷ هزار تن) در مدت مشابه سال گذشته است.

تولید مقاطع تخت فولادی شش میلیون و ۲۵۴ هزار تن و تولید شمش فولاد (فولاد میانی) ۲۱ میلیون و ۶۲۰ هزار تن در هشت ماهه امسال ثبت شده است؛ این درحالیست که در مدت مشابه سال گذشته به ترتیب شش میلیون و ۸۶ هزار تن مقاطع تخت فولادی و ۲۱ میلیون و ۲۲۵ هزار تن شمش فولاد در کشور به تولید رسیده است.

براین اساس تولید مقاطع تخت فولادی ۲.۸ درصد و میزان تولید شمش فولاد ۱.۹ درصد افزایش یافته است.

میزان تولید محصولات فولادی در هشت ماهه امسال تقریبا تفاوت چندانی با میزان تولید آن در مدت مشابه سال گذشته نداشته و از ۱۴ میلیون و ۷۴۴ هزارتن به ۱۴ میلیون و ۸۷۳ هزار تن رسید که تنها یک درصد معادلب ۱۲۹ هزار تن افزایش تولید را نشان می‌دهد.

در نهایت طبق آمار، در هشت ماهه نخست امسال تولید مقاطع طویل فولادی نیز به همان میزان تولید رد مدت مشابه سال گذشته و تنها ۳۹ هزار تن کمتر است. در حالیکه در مجموع هشت ماهه ۱۴۰۱، هشت میلیون و ۶۵۸ هزارتن مقاطع طویل فولادی در کشور تولید شده بود این میزان تولید در مدت مشابه سال جاری هشت میلیون و ۶۱۹ هزار تن ثبت شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید