240021

فروش محصولات فولاد خراسان با ثبت رقم 94 هزار میلیارد ریالی در ۹ ماه نخست امسال 1401

دنیای معدن: فروش محصولات فولاد خراسان با ثبت رقم 94 هزار میلیارد ریالی در ۹ ماه نخست امسال 1401، شاهد رشد چشم‌گیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود.

به گزارش دنیای معدن، ، عملکرد بازاریابی و فروش بزرگ ترین جبهه صنعتی شرق کشور، نشانگر رشد ۱۶ درصدی فروش محصولات فولاد خراسان ظرف 9 ماه منتهی به آذر ماه 1401 در مقایسه با مدت مشابه  سال گذشته است که  رقم 81 هزار میلیارد ریال را به ثبت رسانده بود. ضمن آن که رشد درآمدی ۹ماهه فولاد خراسان،  از ده ماه پارسال نیز سبقت گرفته است.

نکته قابل توجه این است که رشد درآمدی شرکت مجتمع فولاد خراسان، تنها از مزیت قیمتی نسبت به سال گذشته ناشی نمی شود، بلکه شرکت با ۴۰۱هزار تن فروش محصول نهایی و۳۵۵هزار تن ارسال شمش فولادی از درِ کارخانه، به ترتیب ۱۲ و ۱۱ درصد رشد تناژ را در عرضه و فروش محصولات خود به بازار نسبت به ۹ ماه سال ۱۴۰۰ رقم زده است.

گفتنی است در مدت مشابه سال گذشته ارسال محصولات نهایی  ۳۵۷هزار تن  و تناژ ارسال شمش این کارخانه ۲۱۲ هزار تن بوده است.

به‌گفته معاون بازاریابی و‌فروش شرکت مجتمع فولاد خراسان، این شرکت در ارسال کل محصولات تولیدی شامل آهن اسفنجی، میلگرد و شمش در ۹ ماه امسال، تناژ ۶۵۰ هزار تن را به ثبت رسانده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸ درصد را نشان می‌دهد.

حسین بختیاری، با بیان این که ماموریت واحد بازاریابی و فروش افزایش فروش محصولات و سودآوری بیشتر برای مجتمع است، افزود: با وجود الزام صنایع فولادی به عرضه صرفا از طریق بورس کالا، خوشبختانه با همت همکاران  توانسته ایم نسبت به سال گذشته در ارسال محصول از درب کارخانه رشد قابل قبولی را رقم بزنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید