239142

افزایش ۱۰۳ درصدی تولید آهن اسفنجی در مجتمع فولاد قاینات

دنیای معدن-سرپرست مجتمع فولاد قاینات گفت: تولید آهن اسنفجی در مجتمع فولاد قاینات از ابتدای سال تاکنون در مقایسه با سال گذشته ۱۰۳ درصد افزایش دارد.

به گزارش دنیای معدن، احمدزاده سرپرست مجتمع فولاد قاینات در بیرجند اظهار داشت: در ۸ ماه گذشته بیش از ۴۷۳ هزار تن آهن اسفنجی به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان در این مجتمع تولید شده که در مقایسه با تمام پارسال، ۱۰۳ درصد افزایش دارد.

وی افزود: سال گذشته ۲۰۷ هزار تن محصول آهن اسفنجی در مجتمع فولاد قائنات تولید شد.

احمد زاده با اشاره به گسترده تر شدن فعالیت های مجتمع فولاد قاینات بیان داشت: آهن اسفنجی تولید شده در مجتمع فولاد قائنات به واحد های فولادسازی و ذوب آهن خراسان رضوی، سمنان، تهران، اردبیل، آذربایجان شرقی خوزستان، اصفهان، یزد، هرمزگان و کرمان ارسال می شود.

وی گفت: برای تولید این مقدار آهن اسفنجی، ۶۸۰ هزار تن گندله از ۳ کارخانه گندله سازی خواف استان خراسان رضوی مصرف شده است.

سرپرست مجتمع فولاد قاینات ضمن ابراز خوشحالی از آغاز فرآیند تولید این مجتمع از سال گذشته گفت: واحد فولادسازی مجتمع فولاد قائنات نیز ۸۳ درصد پیشرفت دارد.

احمد زاده افزود: مجتمع فولاد قاینات با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن، تا کنون برای ۴۰۰ نفر در بخش احیای آهن اسفنجی شغل ایجاد کرده است و ۷۰۰ نفر نیز برای تکمیل بخش فولاد سازی این مجتمع در حال کارند تا این واحد در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

وی مشکل اصلی این مجتمع را قطعی گاز در زمستان و قطعی برق در تابستان عنوان کرد و از وزارت نیرو و نفت خواست برای تأمین نیاز های انرژی مجتمع فولاد قائنات اقدام کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید