239104

ثبت بالاترین سرعت ریخته گری تختال کشور در فولاد هرمزگان

دنیای معدن» رئیس ریخته گری و ارسال محصول شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان با بهینه سازی تجهیزات و عملکرد خوب نیروی انسانی خود در واحد ریخته گری توانست...

به گزارش دنیای معدن، رئیس ریخته گری و ارسال محصول شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان با بهینه سازی تجهیزات و عملکرد خوب نیروی انسانی خود در واحد ریخته گری توانست به بالاترین سرعت ریخته گری تختال در کشور به میزان 1.6 متر بر دقیقه دست یابد و از این حیث در شهریور و مهرماه رکوردشکنی کند.

شهریاری پور در خصوص کسب رکورد تولید 153 هزار و 232 تن محصول نهایی در شرکت فولاد هرمزگان طی مهرماه، بیان کرد: کسب رکورد تولید در شهریور و مهرماه حاصل عملکرد گروهی در شرکت بوده است و فقط یک واحد در ایجاد این رکورد دخیل نبوده است. در یک سیستم زمانی که همه اجزا در کنار هم به خوبی کار می کنند بهترین نتیجه را می گیرند. یکی از عواملی که باعث نتیجه گرفتن سیستم می شود توجه به جزئیات با بالاترین عملکرد است.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم در زمینه تولید محصول رکوردشکنی کنیم، باید تمام تجهیزات و کارکنان وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند و به کوچک ترین جزئیات فولادسازی توجه کنیم؛ ازاین رو در فولاد هرمزگان توجه به جزئیات را در دستور کار قرار داده ایم و این موضوع یکی از رموز موفقیت شرکت به شمار می رود. بررسی جزئیات و چالش ها، یافتن ایرادها و حل مسائل، جلوی تکرار مشکلات را در آینده می گیرد و به عملکرد بهتر فولاد هرمزگان کمک می کند. پس از اینکه تجهیزات بهینه و نیروهای انسانی به وظایف خود عمل کردند، میزان تولید مطابق با ظرفیت اسمی طراحی شده کارخانه محقق خواهد شد؛ حتی می توان مازاد بر ظرفیت اسمی کارخانه نیز محصول تولید کرد.

بنابر اظهارات رئیس ریخته گری و ارسال محصول شرکت فولاد هرمزگان، این شرکت در حوزه ریخته گری، چندین عملکرد بسیار خوب از خود برجای گذاشت. یکی از این عملکردها سرعت ماشین در ریخته گری است. در این زمینه تلاش کردیم سرعت ریخته گری را به حدی افزایش دهیم که بالاترین سرعت و قابلیت ثبت شده برای ماشین ریخته گری در طراحی اولیه است. در فولاد هرمزگان توانسته ایم به بالاترین سرعت ثبت شده برای ماشین ریخته گری دست پیدا کنیم.

ریخته گری فولاد های کم کربن با سرعت 1.6 متر بر دقیقه در ذوب های متوالی و در سکوئنس های متعدد

شهریاری پور ادامه داد: حتی زمانی که ماشین ریخته گری توسط شرکت سازنده طراحی شد، با توجه به اینکه این ماشین به روزترین تکنولوژی ریخته گری را در اختیار داشت و به تازگی طراحی شده بود، دارندگان ماشین نمی توانستند با حداکثر سرعت طراحی شده عملیات ریخته گری را انجام دهند. بااین حال با طرح ریزی مناسب برای ماشین که توسط تیم تعمیرات ریخته گری انجام شد و همچنین با عملیاتی کردن صحیح ماشین و تنظیم پارامترها، شرکت فولاد هرمزگان توانست بدون ریسک با سرعت 1.6 متر بر دقیقه یعنی بالاترین سرعت ریخته گری ثبت شده برای ماشین ریخته گری، محصول کم کربن تولید کند. ناگفته نماند که این سرعت، بالاترین سرعت ثبت شده برای تولید تختال عریض در ایران به شمار می رود و از این منظر، فولاد هرمزگان رکورددار است.

وی تصریح کرد: در کنار سرعت بالای ریخته گری، کیفیت محصول را نیز مدنظر قرار دادیم و می توانیم تختال موردنظر مشتریان را با کیفیت بسیار بالا برای مقاصد داخلی و صادراتی تولید کنیم. تختال فولاد هرمزگان بالاترین کیفیت را در ایران دارد و این دستاورد بسیار بزرگی هم برای واحد فولادسازی و ریخته گری مداوم و هم برای شرکت فولاد هرمزگان است.

رئیس ریخته گری و ارسال محصول شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به رکوردهای تولیدی در مهرماه، مطرح کرد: در مهرماه علاوه بر تولید 153 هزار و 232 تن تختال به عنوان محصول نهایی که رکوردی جدید در تولید ماهانه به شمار می رود، تعداد ذوب ریخته گری شده در این ماه به یک هزار و 299 ذوب رسید که باز هم در این زمینه رکوردشکنی کرده ایم. بیشترین میزان ذوب ثبت شده در این ماه به 53 ذوب در 15 مهرماه رسید و توانستیم 6 هزار و 276 تن محصول را ریخته گری کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید