238786

لغو ممنوعیت صادرات مواد معدنی و فولادی به عراق

دنیای معدن: دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق از لغو ممنوعیت صادرات مواد شیمیایی، فولادی و کود‌‌‌های عالی و معدنی به عراق با رأی دیوان عدالت اداری خبر داد.

به گزارش دنیای معدن، جهانبخش سنجابی گفت: صادرات ایران به عراق در ماه‌‌‌های اخیر به لحاظ ارزشی با کاهش مواجه شده بود؛ اما پیش‌بینی می‌شود که این افت در ماه‌‌‌های آتی جبران شود. دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق افزود: در هفت‌ماه سال‌جاری در زمینه صادرات کالا به عراق به لحاظ وزنی به میزان قابل‌توجهی با افت مواجه بودیم. وی بیان کرد: یکی از عوامل افت صادرات به عراق موانع تعرفه‌‌‌ای و سیاستگذاری‌‌‌های مربوط به کردستان عراق است.

سنجابی اظهار کرد: در تجارت با عراق نسبت به پیش‌بینی عقب‌‌‌تر هستیم؛ اما خوش‌بین هستیم که بخشی از عقب‌‌‌ماندگی در نیمه دوم سال جبران شود. او در مورد عوامل تاثیرگذار داخلی بر افت صادرات ایران به عراق اظهار کرد: محدودیت‌هایی برای صادرات محصولات فولادی در کشور ایجاد شده بود که خوشبختانه به علت ورود دیوان عدالت اداری، بخشنامه‌‌‌های محدود‌کننده ملغی شد. بنابراین یکی از دلایلی که پیش‌بینی می‌شود بر اثر آن افت تجارت به عراق در نیمه دوم سال جبران شود لغو این قبیل محدودیت‌هاست.

 

دیدگاه تان را بنویسید