238368

تولید فولاد زنگ نزن در فولاد مبارکه اصفهان

دنیای معدن: با تولید فولاد زنگ نزن (stainless steel) در فولاد مبارکه، ایران به جمع تولیدکنندگان این فولاد خاص در جهان پیوست.

به گزارش دنیای معدن، طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: پس از تولید موفقیت‌آمیز فولاد API مخصوص تولید لوله‌های انتقال نفت و سیالات در محیط ترش و تولید فولاد الکتریکی موردنیاز تولید موتور‌های الکتریکی، ژنراتور‌ها و ترانسفورماتورها، برای نخستین بار در غرب آسیا این نوع فولاد به روش ریخته‌گری مداوم حماسه دیگری است که به دست پولادمردان بلند همت ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم این شرکت خلق شد.

محمدیاسر طیب‌نیا با بیان اینکه با کسب این موفقیت ایران به جمع معدود تولیدکنندگان فولاد زنگ نزن دنیا پیوسته افزود: هرچه تحریم‌ها در حوزه اقتصاد و صنعت در سال‌های اخیر بیشتر شده، جهادگران فولاد مبارکه با عزمی راسخ‌تر و منسجم‌تر از همیشه تلاش کردند با تولید روزافزون انواع گرید‌های خاص و محصولات فولادی تحریم‌ها را بی‌اثر کنند و اجازه ندهند صنایع پایین‌دست با مشکل مواجه شوند.

او تاکید کرد: با توجه به نیاز و کشش بازار‌های داخلی و جهانی، در مواقعی باید تمرکز را بر کمیت و حجم حداکثری تولید و در مقاطعی بر کیفیت محصولات و تولید فولاد‌های کیفی و خاص گذاشت تا برای ذینفعان و اقتصاد کشور ارزش‌افزوده حاصل شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید