234910

فروش ۱۰‌هزار و ۲۴۱‌میلیارد تومانی ذوب آهن

دنیای معدن: شرکت ذوب آهن اصفهان در سه‌ماه نخست امسال بیش از ۵‌هزار و ۷۳۰‌میلیارد تومان فروش داخلی و بیش از ۴هزار و ۵۱۰‌میلیارد تومان فروش صادراتی داشته که هر دو در مقایسه با ارقام فروش مدت مشابه سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار هستند.

به گزارش دنیای معدن، شرکت ذوب آهن اصفهان که با نماد «ذوب» در بورس تهران فعالیت دارد، گزارش فعالیت یکماهه خرداد خود را منتشر کرده که براساس آن این شرکت در مجموع ۱۰‌هزار و ۲۴۱‌میلیارد و ۲۲۲‌میلیون تومان فروش داخلی و صادراتی داشته است. این در حالی است که مجموع فروش داخلی و خارجی این شرکت در مدت زمان مشابه سال ۱۴۰۰ برابر ۷هزار و ۵۸۵‌میلیارد تومان بوده و در حقیقت فروش امسال آن حدود ۲‌هزار و ۵۰۰‌میلیارد تومان بیشتر از سال قبل است. ذوب آهن اصفهان در فصل بهار امسال بیش از ۵‌هزار و ۷۳۰‌میلیارد و ۶۹۸‌میلیون تومان از محل فروش تیرآهن، میلگرد، کلاف، ریل، شمش کالایی، شمش چدن، نبشی و ناودانی و فرآورده‌‌های جانبی به‌‌دست آورده است. این رقم یک‌هزار و ۸۷۸‌میلیارد تومان از رقم ۳هزار و ۸۵۲‌میلیارد تومان فروش این شرکت در سه‌ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیشتر است و رشدی حدود ۳۲‌درصدی را نشان می‌دهد.

گزارش فعالیت یکماهه ذوب آهن اصفهان که روی سامانه کدال منتشر شده، حکایت از آن دارد که این شرکت ۲۰۸‌هزار و ۹۵۱ تن تیرآهن تولید کرده و به میزان ۲هزار و ۶۷۷‌میلیارد تومان فروخته است. این در حالی است که میزان تولید تیرآهن این شرکت در سه‌ماه نخست سال قبل برابر ۱۷۳‌هزار و ۷۰۱ تن و مبلغ فروش آن هم ۲هزار و ۲۸‌میلیارد تومان بود.

ذوب آهن اصفهان همچنین در سه‌ماه نخست امسال تقریبا تولید میلگرد خود را از ۶۴‌هزار و ۴۱۲ تن به ۱۰۶‌هزار و ۵۰۷ تن رسانده و رشدی چشمگیر را به ثبت رسانده است. با این حال تعداد تولید کلاف و ریل در این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت همراه بوده است. «ذوب» در فصل بهار امسال ۴هزار و ۱۸۹ تن کلاف و ۲هزار و ۵۹۳ تن ریل تولید کرده است. از سوی دیگر تولید شمش کالایی این شرکت از ۷‌هزار و ۴۷۷ تن در سه‌ماه نخست سال ۱۴۰۰ به ۴۴‌هزار و ۲۶۱ تن در سه‌ماه نخست امسال افزایش یافته و تقریبا ۶ برابر شده است. تولید شمش چدن ذوب آهن اصفهان هم از ابتدای امسال تا پایان خردادماه بیش از ۳‌هزار تن بیشتر از فصل نخست سال قبل بوده و به ۲۷‌هزار و ۴۴۱ تن رسیده است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید