234450

ویدیو: برنامه ریزی برای افزایش ۱۰ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور

حجم ویدیو: 11.68M | مدت زمان ویدیو: 00:02:37 دانلود ویدیو

دنیای معدن: طرح احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در ۱۵ استان به منظور افزایش ۱۰ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور در حال اجراست .

به گزارش دنیای معدن، طرح احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در ۱۵ استان کشور به منظور افزایش ۱۰ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور در مرحله پیشبرد با پیشرفت ۶۰ تا ۷۵ درصدی در حال اجراست و تا ۳۶ ماه آینده به بهره برداری کامل می‌رسد.
سید زمان حسینی نماینده وزارت نیرو در طرح تامین برق ۱۰ هزار مگا واتی کشور گفت: با هدف تامین برق مورد نیاز صنایع معدنی و اطمینان بخشی به پایداری شبکه سراسری این طرح با برآورد اولیه ۷ میلیون یورو سرمایه گذاری و مشارکت خود صنایع در ۱۴ ساختگاه در حال اجراست.
 
منیژه غلامرضایی نماینده وزارت صمت و سازمان ایمیدرو در طرح تامین برق ۱۰ هزار مگاواتی کشور نیز از انعقاد قرار داد پیمان برای ۵ هزار مگا وات از این ظرفیت خبر داد و افزود: نیروگاه شهید باکری سمنان و فولاد مبارکه اصفهان در ساخت این نیروگاه‌ها از پیشرفت مطلوب برخوردار هستند و تا اوج مصرف اواسط تابستان امسال نیروگاه سمنان به مدار تولید وارد خواهد شد.
حسین کوشکی مدیر عامل شرکت مولد برق نیروگاهی سامان سمنان در نیروگاه شهید باکری سمنان هم با بیان اینکه دو واحد گازی به ظرفیت هر یک ۱۸۳ مگا وات با استفاده از توربین‌ها و تجهیزات صد درصد بومی بعنوان اولین استان کشور به پیشرفت بالای ۵۰ درصد رسیده است و برای تکمیل سیکل ترکیبی ساخت دو واحد بخار نیز تا پایان امسال آغاز می‌شود که با اجرای آن ظرفیت نیروگاه سمنان تا دو برابر افزایش می‌یابد.

 

دیدگاه تان را بنویسید